המוח מאחורי טראמפ: החתן היהודי (וידאו)

במבול כתבות שהתפרסמו בשבוע האחרון מופיע ג'רד קושנר, החתן היהודי האורתודוקסי של דונלד טראמפ, כאיש שהנשיא המיועד עושה כלבבו, ומרבה להתייעץ עימו לגבי המינויים. { מאחורי הקלעים}

נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ הודיע היום על מינויים בכירים נוספים לממשל החדש שלו. במהלך השבוע האחרון תוקפים גורמים יהודים את מיניו של סטיב בנון הלאומן האנטישמי לתפקיד היועץ.
במהלך היממה האחרונה הודיע טרמאפ כי בין המינויים נמצא גם ראש ה-CIA החדש מייק פומפאו התומך בביטול הסכם הגרעין עם אירן וג'ף סשנס, שצפוי להתמנות לתובע הכללי במדינה למרות שנפסל לכהן כשופט.
בתקשורת מעריכים כי מי שאחראי על המינויים האחרונים הוא חתנו היהודי של טראמפ גראד קושנר, בעלה של בתו הגיורת, איוונקה טראמפ ,שהחל במסע טיהורים כאשר החליף את מייקס פנס בכריס כריסטי בצוות ההכנה לבית הלבן

במבול כתבות שהתפרסמו בשבוע האחרון מופיע ג'רד קושנר, החתן היהודי האורתודוקסי של דונלד טראמפ, כאיש שהנשיא המיועד עושה כלבבו, ומרבה להתייעץ עימו לגבי המינויים.

"במשך החודשים, טראמפ נשען על עצותיו של קושנר בכדי לעשות שינויים בצמרת מסע הבחירות, בעיצוב נאומי מפתח ובקבלת החלטות מושכלות לגבי מינויים בכירים בבית הלבן", כך נאמר ברדיו הציבורי של ארה"ב, NPR.

הניו יורק טיימס הפליג בשבחי קושנר בשבת. קושנר הוא "הדבר הקרוב ביותר להשפעה מייצבת, כשהוא מחדיר אופטימיות, מנמיך להבות של מחלוקות ומחזק את תפיסותיו, את ראיית עולמו ואת האינסטינקטים של טראמפ".

גם שני היועצים הבכירים ביותר של טראמפ, ראש המטה ריינס פריבוס והאסטרטג סטיב באנון, "מבקשים את עצותיו של קושנר באופן קבוע" ונדמה שהם מנסים תמיד להשיג את הסכמתו לרעיונותיהם לפני שהם מציגים אותם בפני טראמפ.

כך למשל, ההודעות על מינוייהם של פריבוס ובאנון נדחו עד לאחר צאת השבת בשבוע שעבר בשל כבוד לחתן היהודי.

 

הפייננשל טיימס שיבח את נחישותו של קושנר בן ה-35  "הוא איש משפחה שאין שני לו", אמר עליו הרב הירשי זרחי, המשמש בתפקיד כהן דת כללי (צ'פלן) באוניברסיטת הארווארד,  "אין דבר שהוא לא יעשה למען המשפחה".
.
כל הפרטים על השבוע הפוליטי הגדוש בארה"ב בכתבה של ניצן הורביץ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.