המוכש"ר הנוצרי מקבל כספים. והחרדי? ממשיך להיות מופלה – צפו

גפני מכה על חטא? הבוקר כינס יו"ר ועדת הכספים דיון בעקבות העברת הכספים למוכש"ר הנוצרי. "אם יש החלטה של הממשלה לא לתקצב ילדים יהודים, לא בטוח שנהיה חברים בה"

ועדת הכספים מתכנסת כעת בנושא תקצוב מוסדות המוכר שאינו רשמי והפטור, זאת לאחר שבשבוע שעבר העבירה הוועדה תקציבים למוכש"ר הנוצרי ואילו הציבור החרדי הופלה לרעה.

יו"ר הועדה ח"כ משה גפני אמר בפתח הדיון: "אם זו החלטה של הממשלה לא לתקצב ילדים יהודים, שיגידו את זה, לא בטוח שנהיה בממשלה כזו".

ח"כ אורי מקלב אמר במהלך הדיון בועדת הכספים על תקציבי מוסדות המוכש"ר: "הפגיעה הדרקונית הזו במוסדות היא נסיון לחסל את מוסדות החינוך הדתי בארץ, חוסר השוויניות והפערים פה משוועים. מכוח איזה חוק אתם פועלים? כל עמותה פרטית שהייתה נוהגת כך הייתה מתפרקת והמדינה נוהגת כך בחוסר שקיפות, התקציב החסר לא נופל מהשמים ההורים נאלצים להתמודד עם תשלומי מאות ואלפי שקלים כל חודש".

צפו בוידאו מהדיון:


יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס אמר בדיון: "המדיניות הממשלתית מעדיפה את המוסדות הממלכתיים על פני החרדיים. מציע להקים מיידית ועדה לבחינת תיקצוב מוסדות מוכש"ר ופטור, כפי שהקמנו בנושא רישוי המוסדות".

ח"כ יעקב אשר אמר על תקצוב של חינוך המוכש"רכי  "המצב כיום הוא 'תבן לא ניתן לעבדיך ולבנים אומרים לנו עשו'. המדינה דורשת מהמוסדות איתנות פיננסית ואותה איתנות נפגעת מהאפליה התקציבית של מוסדות אלו".

ח"כ מיכאלי מלכיאלי מש"ס אמר בדיון בוועדת כספים: "שערוריית תלמידי המוכש"ר זועקת לשמים. באים פקידים ומסבירים לנו למה לחרדים לא מגיע כמו למיעוט אחר, אני חוזר על דרישתי לבטל את ההצבעה על תקצוב הנוצרים, הלא חוקית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.