המומנטום נעצר: טראמפ הפסיד ב-2 מדינות

הקמפיין הפנימי נגד טראמפ נותן את אותותיו: למרות שהסקים צפו לו ניצחון גורף, המועמד השנוי במחלוקת הפסיד הלילה בשתי מדינות {המירוץ לבית הלבן}

כישלון נקודתי או שינוי מגמה? המתקפה האגרסיבית והמתואמת של בכירי הממסד הרפובליקני נגד המועמד השנוי במחלוקת, דונלד טראמפ, נותנת את אותותיה והלילה הוא הפסיד בשתי מדינות מתוך ארבע בהן נערכו בחירות מקדימות.

איל ההון שמאיים באמירותיו ובהתנהלותו על הסדר הפוליטי הישן בארה"ב הפסיד לטד קרוז במיין וקנזס, זאת למרות שהסקרים חזו לו ניצחון גורף. נחמה קטנה הוא יכול למצוא בכך שהוא ניצח בשתי המדינות האחרות – לואיזיאנה וקנטאקי.

קרוז חגג את ניצחונו בנאום אופטימי מיד עם היוודע התוצאות, ואילו טראמפ אמר כי על המועמד השלישי, מרק רוביו, לפרוש מהמירוץ. לטענתו, "אתה צריך להיות מסוגל לנצח, והוא לא מסוגל לנצח. אשמח להתמודד עם קרוז אחד-על-אחד, זה יהיה כל כך כיף".

גם במפלגה הדמוקרטית התקיימו הלילה בחירות מקדימות, בשלוש מדינות, וברני סנדרס הפתיע עם ניצחון במדינת נברסקה לצד ניצחון צפוי יותר במדינת קנזס. קלינטון, מצידה, גרפה את מירב הקולות בלואיזיאנה וממשיכה להיות המועמדת המובילה עם 1,066 צירים מתוך 2,383 הצירים הדרושים לניצחון, בעוד שסאנדרס גרף עד כה 432 צירים בלבד.

איש העסקים הישראלי-אמריקני, שנחשב לתורם הגדול ביותר למסע הבחירות של הילרי קלינטון, מצטרף למתקפה נגד טראמפ.

בריאיון מיוחד לערוץ 2 ממשרדו בלוס אנג'לס אומר סבן: "אף אחד לא מבין איך הוא הגיע לאן שהגיע, הוא בלתי צפוי וקשה לדעת מה עובר לו בראש. הרפובליקנים התעוררו מאוחר מדי".

"הילרי קלינטון תהיה מציונת לישראל לעולם ולארה"ב", אומר סבן."אני חושב שהיא תסתדר עם ראש הממשלה בצורה יעילה כי הוא בעד שתי מדינות לשני עמים", חושב סבן על הקשר עם נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.