שוב קשיים במו"מ הקואליציוני: דרעי ובנט מקשיחים עמדות (וידאו)

14 ימים אחרונים: ראשי המפלגות מקשיחים עמדות במשא ומתן, צוותי המו"מ של שס דורשים את תיק מנהל התכנון במשרד הפנים לידיהם ובכך לחזור לנקודת המוצא. וידאו

המו"מ הקואליציוני נקלע למבוי סתום: הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו התייצב במשכן הנשיא וקיבל מריבלין 14 ימים נוספים להרכבת הקואליציה.

גורמים בש"ס דיווחו כי אחר הצהרים, עלתה דרישה חדשה לשולחן המשא ומתן, לאחר שצוותי המו"מ של ש"ס דרשו את תיק מנהל התכנון במשרד הפנים לידיהם ובכך לחזור לנקודת המוצא.

הערכה היא כי  הדרישה באה בעקבות איומי בנט ושקד כי אם שס תקבל את משרד הדתות, הבית היהודי לא תשב בממשלה.

בתווך, בש"ס מנסים להגיע להסכמה עם הבית היהודי ולפתור את המשבר, הערכה היא כי הבית היהודי תקבל שליטה מסוימת במשרד הדתות.

חברת הכנסת איילת שקד (הבית היהודי) התראיינה הבוקר (שני) לתכניתו של נסים משעל ב"רדיו ללא הפסקה", וכפי שעשה אמש ראש מפלגתה נפתלי בנט – איימה כי הבית היהודי לא תשב בממשלה במידה והיא לא תקבל את תיק הדתות.

צפו בכתבה (באדיבות רשת)

"לרמוס את הציונות הדתית ולהפקיד את כל המועצות הדתיות בידי החרדים, אז לא איתנו. אנחנו נשב באופוזיציה ונעשה מה שצריכה לעשות אופוזיציה", הבהירה שקד. לדבריה, התיק הובטח למפלגתה עוד לפני שהחל המשא ומתן הקואליציוני.

"במהלך הבחירות ראש הממשלה הליכוד ידעו שדרישתנו היא שתיק הדתות המלא, ללא שותפות או חלוקה, לא יינתן לש"ס", אמרה חה"כ, "הדבר הזה הוסכם על ידם. אם הם מתכוונים להפר הבטחה אחר הבטחה אז זה לא כלפי הבית היהודי, זה כלפי הקהל שבחר אותם והציונות הדתית".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.