היום: פגישות עם נציגי ש"ס ו'הבית היהודי'

המו"מ הקואליציוני: נציגי הליכוד יפגשו היום עם נציגי ש"ס במטרה לסגור קצוות. מאוחר יותר תתקיים פגישה עם נציגי 'הבית היהודי'

המו"מ הקואליציוני נכנס להילוך גבוה: לאחר שנפגשו אמש עם חברי יהדות התורה ו'כולנו', יפגשו היום חברי צוות המו"מ של הליכוד עם נציגי ש"ס ו'הבית היהודי'.

במוקד הפגישה עם ש"ס עומדת המחלוקת בין המפלגה ל'כולנו' סביב השליטה במנהל התכנון, כאשר נציגי הליכוד ינסו למצוא מתוה של פשרה שיהיה מקובל על שני הצדדים.

מעבר למחלוקת הנקודתית, ניתן לומר כי פרטי ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לש"ס סגורים כמעט לחלוטין. כפי שדיווחנו אמש, גורמים במפלגת הליכוד מעריכים כי חתימה על הסכם קואליציוני עם המפלגות החרדיות אפשרי עוד השבוע.

מנגד, בגיזרת הבית היהודי המו"מ עדיין תקוע. במפלגה שאיבדה שליש מכוחה בבחירות האחרונות קיימות תחושות קשות באשר להתנהלות רה"מ מולם. ח"כ אילת שקד אמרה אמש כי נציגי הליכוד טרם העבירו להם אף לא הצעה קונקרטית אחת הן במישור הפרסונאלי והן בנושא קוי היסוד של המפלגה. גורמים בבית היהודי תקפו בשבועיים האחרונים מספר פעמים את רה"מ נתניהו ודיברו במפורש על החשש מפני ממשלת אחדות שהוא יקים ברגע האחרון.

חיזוק לדרעי: שר הפנים לשעבר, אברהם פורז, מסביר מדוע מנהל התכנון חיב להישאר במשרד הפנים
[alooma ref="e5c669a4b58a333e27b094097d46d7b2.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

גם בגיזרת 'ישראל ביתנו' לא שקט לאחר שאמש תקף יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן, את נתניהו והגדיר את ההתנהלות שלו "מריחת זמן". ליברמן אף הצהיר כי לא יצטרף לממשלת אחדות.

ואילו המו"מ עם 'כולנו' דווקא מתקדם, אולם טרם נרשמה בו פריצת דרך. כזכור, ראש הממשלה, בנימין נתניהו ויו"ר כולנו, משה כחלון, נועדו אמש במשך שלש שעות בניסיון לפתור את המחלוקות במו"מ הקואליציוני, במרכזן: מנהל התכנון וועדת הכספים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.