המו"מ הקואליציוני: החרדים לקראת חתימה

צוותי המו"מ של הליכוד ויהדות התורה יפגשו היום. במפלגת השלטון מעריכים: הסכם עם המפלגות החרדיות אפשרי כבר השבוע

'אחרי החגים' כבר כאן ובמערכת הפוליטית דרוכים לקראת ההתפתחויות הצפויות במו"מ הקואליציוני: היום יתחדשו המגעים להרכבת הממשלה, כאשר נציגי הליכוד ייפגשו עם נציגי סיעת יהדות התורה. בליכוד מעריכים כי ניתן יהיה להגיע להסכמה עם המפלגות החרדיות כבר השבוע.

דרישותיהן של המפלגות החרדיות ידועות: יהדות התורה מעוניינת בראשות ועדת הכספים לח"כ משה גפני ובתיק הבריאות ליעקב ליצמן, שיכהן כסגן שר במשרד אותו עזב לפני שנתיים. ש"ס דורשת את תיק הפנים לאריה דרעי ואת משרד הדתות. חלק מהדרישות נמצאות במסלול התנגשות עם אלו של כחלון, שחפץ גם הוא בוועדת הכספים ובמנהל התכנון שנמצא במשרד הפנים.

במהלך חגיגת המימונה הצהיר יו"ר ש"ס כי "מבחינתנו אפשר לסגור ממשלה כעת ויפה שעה אחת קודם, אבל זה תלוי באחרים ואני מקווה שכולם יידעו את מקומם". דרעי הוסיף כי "נתניהו יכול ללכת גם לממשלה של 67 אבל גם לממשלה יותר רחבה, תלוי בהתנהלות השותפים".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך חגיגות המימונה לסוגיות הפוליטיות והדגיש את המשימות הניצבות בפני הממשלה הבא: "ראשית, אחדות העם – זה בא לידי ביטוי במימונה, אבק הבחירות כבר שקע, צריך לחזק את האחדות בקרב אזרחי ישראל ועם ישראל וכך נעשה. שנית, רווחת העם – אנחנו מחויבים להמשיך בפיתוח הכלכלי המואץ המרשים של מדינת ישראל, אבל לדאוג שהדבר הזה ילווה גם בהורדת יוקר המחיה ובייחוד מחירי הדירות ולצורך זה צריך להגדיל היצע, להגדיל את ההיצע בהרבה הרבה דרכים – וכך נפעל. הבטחנו לעשות את זה וזאת תהיה המשימה הראשונה של הממשלה שאקים בעזרת השם במהרה בימינו".

בעוד המו"מ מול המפלגות החרדיות מתחמם, נראה כי המו"מ עם 'ישראל ביתנו' דווקא נתקע. יו"ר המפלגה, השר אביגדור ליברמן, הצהיר הבוקר בראיון לרשת ב כי מפלגתו לא תשב בממשלת אחדות.

ליברמן גם מתח ביקורת על נתניהו והאשים אותו בכך שהוא "מושך זמן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.