המו"מ מתחיל: הערב ייפגשו צוותי המשא ומתן

צוותי המשא ומתן של ישראל והרשות הפלסטינית ייפגשו הערב (שני) לראשונה בוושינגטון. זאת לאחר שאתמול אישרה הממשלה שחרור 104 אסירים פלסטינים שהיו מעורבים ברצח ישראלים ונכלאו לפני הסכמי אוסלו.

שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי התקשר לראש הממשלה בנימין נתניהו ולנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס והזמין אותם באופן אישי לשלוח את נציגיהם לוושינגטון כדי לחדש את המשא ומתן רשמית. בהזמנה שהעביר לנתניהו ועבאס שיבח קרי את אומץ הלב שהפגינו. "שני המנהיגים הראו נכונות לבצע החלטות קשות שבלעדיהן לא ניתן היה להגיע לנקודה הזו", אמר קרי. "אני אסיר תודה למנהיגות שלהם".

בשיחות ישתתפו מהצד הישראלי שרת המשפטים ציפי לבני, שממונה על המשא ומתן מטעם הממשלה, ושליח ראש הממשלה יצחק מולכו. השניים המריאו אמש לוושינגטון. לבני אמרה למקורביה לפני שעלתה לטיסה בדרכה לוושינגטון כי היא נוסעת בתחושה של תקווה. "יש עכשיו הזדמנות לשני הצדדים לסלול את הדרך שתוביל לפתרון הסכסוך שגובה מחיר יקר משני העמים", אמרה לבני. "אני מאמינה בסיכוי, מודעת לקשיים ומקווה שתהיה התחלה של רצון טוב ואמון הדדי. אין דרך זולת ההידברות הישירה ואת זה נתחיל היום. האינטרס הישראלי – הביטחוני, והיהודי-דמוקרטי, מחייב מיצוי כל אפשרות כדי להגיע להסדר".

מהצד הפלסטיני יגיע לשיחות ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני סאיב עריקאת. דוברת משרד החוץ האמריקאי ג'ן סאקי מסרה כי מפגש ראשון יתקיים היום ומפגש נוסף מחר. "השיחות הללו יהיו הזדמנות לפתח תוכנית עבודה לגבי המשך המשא ומתן בחודשים הקרובים", מסרה סאקי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.