בליכוד מעריכים: "המו"מ עם ליברמן יסתיים היום"

בכירים בליכוד ובישראל ביתנו הודו הבוקר (ה') שיעשו מאמץ לחתום על הסכם קואליציוני כבר הערב. "הכל כבר סגור ומוסכם ולכן אין שום סיבה לחכות גם עם האקט הרשמי של החתימה"

לאחר יממה דרמטית במיוחד: בשעה זו יושבים צוותי המשא ומתן של הליכוד וישראל ביתנו לסגור קצוות, בליכוד מעריכים כי כבר הערב ייחתם ההסכם בין הצדדים.

 צפו בתיעוד – באדיבות רשת. 

השר יריב לוין, שמונה על ידי ראש הממשלה להיות אחראי על המשא ומתן בין הליכוד לישראל ביתנו, סבור שעוד הערב יושגו הסכמות. "הפערים בין הצדדים אינם גדולים", הוא מבטיח. גורמים המקורבים לליברמן אומרים דברים דומים: "רוב הסוגיות כבר לובנו", מה שמעלה חשד כי העסקה נרקחה הרבה קודם שהרצוג חלם על ועידת שלום איזורית עם נשיא מצרים.

בכירים בליכוד ובישראל ביתנו הודו הבוקר (ה') ל-nrg שיעשו מאמץ לחתום על הסכם קואליציוני כבר הערב. "הכל כבר סגור ומוסכם ולכן אין שום סיבה לחכות גם עם האקט הרשמי של החתימה", הבהירו הגורמים.

צוותי המשא ומתן מחכים לתשובה מצד  שר האוצר משה כחלון. שקשורות למתווה הפנסיה של העולים הוותיקים ולסוגיית חוק משכנתא בגובה 90 אחוז לעולים

המנצח הגדול של היממה האחרונה הוא  ליברמן, שר הביטחון המיועד יצא מביתו מנוקדים שם חיכו לו עשרות צוותי תקשורת שבאו לסקר את האירוע הפוליטי הדרמטי.. השר יריב לוין, האחראי מטעם הליכוד על המו"מ עם ישראל ביתנו, התייחס להתקדמות המגעים ואמר כי הדיונים צפויים להסתיים עוד היום. "הפערים אינם גדולים", אמר לוין בכנסת.

 

גורם המקורב לליברמן אומר כי המשא ומתן הקואליציוני יסתיים תוך זמן קצר. "רוב הסוגיות כבר לובנו, וצריך לזכור שרק היום נתניהו וליברמן נפגשו ושברו ביניהם את הקרח אחרי תקופה לא פשוטה של עוינות ביניהם", אמר הגורם. "מה שנותר על השולחן הוא דווקא לא עניין התיקים, בעניין הזה יש הסכמות ברורות. מה שנותר הן הסוגיות התקציביות, ולא על כולן יש הסכמות אבל אנחנו בדרך לשם".

 

בסוגיות של דת ומדינה עדיין לא נסגרו הקצוות, גורם בסביבת ליברמן אמר כי "מחפשים פיתרון יצירתי", הסביר. "אני חושב שאנחנו מתקרבים מאוד לרגע החתימה, שני הצדדים כבר מבינים שהם צריכים לבוא אחד לכיוונו של השני".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.