המונים זעקו בקבר השונמית: "ותזמין זרע של קיימא לכל חשוכי בנים"

בהוראת הגר"ח קנייבסקי רשת הכוללים 'נחלת משה' ערכה אתמול מעמד תפילה מרגש בקבר האשה השונמית בכפר הערבי סולם שבצפון. יעקב כהן תיעד

עפ"י הוראתו של הגר"ח קנייבסקי רשת הכוללים 'נחלת משה' ערכה אתמול מעמד תפילה מרגש בקבר האשה השונמית בכפר הערבי סולם שבצפון. היום הנבחר לקיום התפילה הוא יום סיום מסכת בבא בתרא מסדר לימוד הדף היומי על ידי אלפים מישראל כסגולה להיוושע בזכות שמחת התורה.

את מעמד התפילה קבע מרן הגר"ח קניבסקי בעצמו, כשהוא מורה לנאמנו מ"מ ר"ע בני ברק ומזכיר מעצג"ת הרב אברהם רובינשטיין מייסד ורו"מ רשת 'נחלת משה', לערוך את התפילה עם מסיימי המסכת בעיון, לומדי הכוללים של נחלת משה 'מגניתא דיעקב' מעפולה ומסניף חיפה, בראשות ראשי הכוללים.

ציבור ההמונים המצפים לישועה שהגיע מכל קצוות הארץ, זעקו במשך שעה ארוכה את סדר התפילה הפלאי שקבע מרן הגר"ח– פרק קי"ט בתהילים שיש בו קע"ו פסוקים בדיוק כמו דפי מסכת בבא בתרא הארוכה ביותר בש"ס שיש בה גם קע"ו דפים, שבבסיומם נערך סדר קבלת עול מלכות שמים בהתלהבות ובמעמד נורא הוד.

לאחר הסיום ומעמד התפילה, נאמר 'מי שברך' בדמעות ובהתרגשות אדירה, בהזכרה אישית של שמות כל המשתתפים וכן ידידי ותומכי הכוללים, ועוד אלפי שמות שהגיעו בבקשות להזכירם במקום המסוגל.שיוושעו בס"ד בכח התורה ובכח התפילה, במקום שנעשה בו נס ופלא –ניסי האישה השונמית בבית אלישע, כפי שהעידו מרן החזון איש ומרן הסטייפלער זצוק"ל על כח התפילה במקום לישועה.

המעמד כולו תואם בקפידה עם ראשי הכפר בפגישה שקיים הרב רובינשטיין וצוות הועדה המכינה, עם ההנהגה המקומית, המשטרה, להסדרי ההגעה למקום והחנייה וכן ההנחיות לקהל הגדול על מנת שלא להפריע לשגרת החיים של התושבים, את המעמד אבטחו כונני ארגון "הצלה" מסניף עפולה.

יעקב כהן תיעד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.