המועמדת החרדית פרשה: "הרצוג לא הבטיח לי תיק"

בראיון בגלי צה"ל הסבירה דיין את ההחלטה להעביר את התמיכה להרצוג. האזינו

המעומדת החרדית הפורשת דינה דיין העניקה ראיון לירון וילנסקי ויעקב ברדוגו בגלצ – והסבירה את נסיבות פרישתה, היא  אומרת כי לא הובטח לה תיק הרווחה: "מי שהפיץ דבר כזה – שקרן. הם גיבורים גדולים, מפחדים להתעמת איתי". דיין הסבירה את נסיבות הפריש"הרגשתי שארוץ עד הסוף, אבל הסוף קשה יותר משחשבתי".

"כשהכרזתי על מועמדותי לראשות המפלגה היו לא מעט שהרימו גבה", אמרה דיין. "התייצבתי בבחירות האלה באמונה בתחושת שליחות והכרה בצורך האסטרטגי להביא את דברה של ישראל השנייה למרכז השיח הלאומי. ישראל היא קורבן של שיח לאומני שמקדש את הפערים החברתיים ומשתמש בשיח החברתי והעדתי כדי להרחיב פערים".

"בבחירות האלה נחשפתי לתרבות פוליטית קשה ואנטי דמוקרטית", אמרה. "החלטתי להתייצב לתמיכה בלתי מסויגת בהרצוג. אני מאמינה שתחנות חייו, מעשיו ונחישותו הם תנאי להרחבת השורות, ליצירת החיבורים החברתיים ולמהפך חברתי ערכי ורעיוני עמוק, שהוא גדול יותר ממהפך שלטוני". דיין הדגישה כי החלטתה להצטרף להרצוג נובעת בין השאר מכוונותיו להביא לצמצום הפערים החברתיים הקיימים בזירות שונות בחברה הישראלית. "רק הרצוג מבין שצריך לפתוח את השורות", הוסיפה.

 

יו"ר העבודה בירך על הצטרפותה של דיין לשורותיו  "הבחירות הן גורליות לעתיד המחנה הציוני  וליכולת שלו ללכד גוש מרכזי גדול להחלפת נתניהו והליכוד", אמר הרצוג. "אני רוצה להודות לחברתי דינה דיין על ההחלטה האמיצה שלה להצטרף אליי ולהתייצב לימיני במאבק על צביונה של מדינת ישראל".

"ההצטרפות שלך היום היא חלק בלתי נפרד מהתנופה האדירה שלי ושלנו בבחירות הללו", הוסיף. "אני מבין שיש מתמודדים שנמצאים בלחץ, צר לי, הם מתקשים להתמודד". הוא אף הזים את השמועות לפיהן שוב עלתה על הפרק האפשרות שמפלגתו תצטרף לממשלת אחדות. "שיהיה ברור, ביבי רע לישראל וביבי רע לישראלים, לא תהיה שום אלטרנטיבה זולת החלפתו. אני שב וקורא לתומוכי מרגלית וברלב, תנהגו באחריות, הבחירות הללו גורליות למפלגה ולדרכה, אל תבזבזו את קולכםם, אל תשליכו את קולותיכם מנגד, אנחנו ננצוח וביחד ננצח".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.