המועצה המקומית 'רכסים' זכתה בארבעה כוכבי יופי בתחרות המקלטים היפים

בתחרות המועצה לישראל יפה ופיקוד העורף:

המועצה המקומית 'רכסים' זכתה בארבעה כוכבי יופי בתחרות המקלטים היפים

בתוך כך, הישוב רכסים במקום השני בארץ בתרומות דם על ידי התושבים

באחרונה הגיע אלוף איתן יצחק מפקד 'פיקוד העורף' – מחוז חיפה לסיור בישוב רכסים. במהלכו העניק האלוףתעודת הוקרה לרב דן כהן ראש מועצת רכסים בגין הזכייה בארבעה כוכבי יופי בתחרות שמקיימת המועצה לישראל יפה בתחום אחזקת מקלטים ציבוריים בישראל. במסגרת תחרות זו, מתמודדות רשויות מקומיות על תארי יופי שמוענקים עבור מקלטים ציבוריים המתוחזקים וערוכים כנדרש למקרי חירום.

התחרות החדשה נולדה ביוזמת פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית (רח"ל). התחרות כוללת מקלטים ציבוריים, ביניהם גם דו-תכליתיים, שהם מקלטים המשמשים את הקהילה למטרות שונות גם בשגרה. ברשויות בהן אין מקלטים ציבוריים נבחנו מקלטים בבתי ספר וגני ילדים. המקלטים המשתתפים בתחרות נבחנים על פי מספר קריטריונים של מוכנות, חזות ותחזוקה, כולל: חזות פנימית, חזות חיצונית, הימצאות ותקינות מערכות שירותי העזר הנדרשות בחירום, הימצאות ותקינות אמצעי כיבוי ואמצעי תקשורת, נהלי תחזוקה שוטפת, נהלי תגובה בחירום ותיאום ושיתוף פעולה עם פיקוד העורף.

 בנוסף לכך, ציין לשבח האלוף איתן יצחק מפקד 'פיקוד העורף'- מחוז חיפה את ראש המועצהשהצליח לרתום את תושבי הישוב לתרום דם עבור מאגר 'פיקוד העורף' בשעת חרום וכתוצאה מכך, הישוב רכסים הינו במקום השני בארץ בתרומות דם על ידי התושבים.אלוף איתן יצחק מפקד 'פיקוד העורף'- מחוז חיפה סיפר לראש המועצה כי פיקוד העורף עורך מידי תקופה תרגילים המונים עם כל התרחישים על מנת להיות מוכנים לשעת חרום.

הרב דן כהן, ראש המועצה שיבח את פועלו של  "אל"מ איתן יצחק, קצין עתיר ניסיון. ראש המועצה הוסיף, כי אנחנו נמשיך לעבודבמשותף, בשיתוף כל הגופים האמורים לתת מענה מידי בזמן אמת- משטרה, כיבוי אש, ואיחוד הצלה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קידוש שם שמיים אמיתי כולם צריכים ללמוד מראש עיירית רכסים

    אחד שמבין |
    הגב