המועצה לצרכנות מגישה: סל הקניות הזול ביותר לראש השנה

ראש השנה כבר בפתח ועם ישראל מסתער על רשתות השיווק לקראת הקניות לחג ולחגים שיבואו אחריו. לצורך כך, סיירת המועצה לצרכנות בדקה עבורכם סל מוצרים מורחב ייחודי לראש השנה, מוצרים שכל משפחה צורכת, על מנת שתוכלו לקבל החלטה מושכלת היכן לערוך את הקניות לחג.

בדיקת סל ראש השנה כללה סל זהה של 55 מוצרים ב-586 סניפים ברחבי הארץ. זוהי הבדיקה המקיפה ביותר לחג בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירים של הסל מעודכנים לתאריך 10/09/17. מחירים בממוצע רשתי ומעוגלים, סניפי האינטרנט ואילת אינם נכללים בדו"ח. אם מוצר חסר בסניף מעודכן המחיר הממוצע של המוצר בשאר הרשת, אם המוצר לא קיים ברשת ברגע הדגימה מוזן ממוצע המחיר הכללי. סניף אשר לא היו מעודכנים בו בזמן הדגימה מינימום של מוצרים שנקבע , הוסר מהרשימה ואינו כלול בהשוואה. מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה. הנתונים אינם מייצגים את כלל הרשתות בארץ.

יש לקחת בחשבון כי הבדיקה היום נערכה כשבוע וחצי לפני החג לעומת הבדיקה המקבילה ב-2016 שנערכה כשלושה שבועות לפני החג. ייתכן והשוני הזה גם אם אינו גדול , הוא בעל משמעות בהיקף המבצעים ברשתות ומשמעותם למחירים. ההשוואה לשנה שעברה התבצעה אך ורק ברשתות אשר יש לגביהן מחירים הן ב2016 והן ב2017 . לפיכך , רשתות שלפני שנה לא דיווחו למאגר המחירים או שלא נבדקו מסיבה כזו או אחרת לא מופיעות בהשוואה זו אלא מופיעות רק בהשוואה בין ממוצע הרשתות של 9.2017.

בין המוצרים הייחודיים לחג נבדקו גם גפילטע פיש, רימון, סלק, מיץ ענבים תירוש, דבש טהור, דגים, כתב בקר ועוד.

כאשר אנחנו מתייחסים לנתונים , ניתן לראות מגמה של ירידה לעומת השנה שעברה בעלות הסל בכמעט וכל הרשתות . גם ברשתות בה אין ירידה גם לא נרשמה עלייה. ירידה משמעותית במחיר הממוצע של שני המוצרים היקרים ברשימה: מחיר ממוצע בכל הרשתות של פילה סלמון ירד מכ-100 ₪ לכ-91 ₪ . כמעט 10%.

הפער בין הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, בממוצע בעבור סל זה, עומד על כ- 42% בעבור אותם המוצרים. ברשימת הסניפים הזולים ביותר עומדים חמישה סניפים של רשת מחסני השוק כשהסל הזול ביותר שמצאנו היה בסניף מחסני השוק_נשר – גרינברג בעלות 597 ש"ח. יחד עם זאת, בממוצע הרשתי, רמי לוי היא הרשת הזולה ביותר מעלות ממוצעת של 671 ש"ח, זול ביותר מ-100 ש"ח מהממוצע.

שווה לשים לב כי הרשת השניה בדירוג אחרי רמי לוי היא אושר עד בממוצע הנמוך רק ב-13 ש"ח. בין הרשתות הנמצאות מתחת למחיר ממוצע שווה לציין גם את מחסני השוק, יוחננוף, סאלח דבאח, ויקטורי, שופרסל דיל EXTRA ויש חסד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.