המועצת החסידית אישרה: חוק הגיוס המתוקן יובא לאישור

פרסום ראשון: ‏מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל אישרה לח"כים החרדים לתמוך במתווה חוק הגיוס המתוקן שיובא מחר לאישור בועדת השרים

לאחר שעה ארוכה בה נשאלו חברי המועצת החסידית האם המתווה החדש עליו עמלו היום חברי הועדה על הגיוס במשך שעות ארוכות, מקובל עליהם ואפשר להתקדם להעברתו בקריאה טרומית בלבד, הודיע סגן שר הבריאות לנתניהו כי קיבל אור ירוק להשלמת המהלך.

כעת הצפי בלשכת ראש הממשלה, ששר הביטחון אביגדור ליברמן לא יצביע נגד העברת החוק בקריאה טרומית, אך גם לא בעד, ובתמורה ידרוש התערבות חריפה של משרד הביטחון בחוק לפני העלתו בקריאה ראשונה שניה ושלישית.

כזכור, 'אקטואליק' חשף לפני שעה קלה שהפגישה בין ליצמן לנתניהו שארכה מספר שעות הוגדרה חיובית, והצדדים רוצים לסיים את המשבר ברוח טובה.

ליצמן הבהיר לנתניהו כי הוא רוצה התחייבות שחוק הגיוס יעבור בשלוש קריאות לאחר הפגרה, וכעת הכדור שוב עבר לידיו של ראש הממשלה, שצפוי לאשר זאת למרות האיום של ליברמן והדרישה של נתניהו שכל ראשי הקואליציה צריכים לאשר את המתווה.

באגודת ישראל מעריכים כי יתכן והמשבר יסתיים אם הצדדים יסכימו על הסיכום שהושג בפגישה. אך אם ליברמן יערים קשיים ולא יאפשר לחוק הגיוס הנוכחי לעבור – לא יהיה מנוס מבחירות.

בערוץ 10 דווח הערב כי מופעלים לחצים כבדים על שר הביטחון על מנת לחלץ ממנו התחייבות שלא יפרוש מהממשלה, זאת בכדי לאפשר הצבעה בוועדת השרים לחקיקה על מתווה גיוס חדש מחר בבוקר.

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מרן הראש ישיבה הגאון הצדיק ר' שמואל זצוק"ל היה המרן האמיתי שזכה ללחום בכל כוחו בעמלקים של ימינו, עם אלו שמזנבים בנחשלים, ושולחים אותם לצבא השמד. הגר"א ז"ל אומר שבכל דור יש ת"ח שעליו נאמר משה שפיר קאמרת ודרכו מושפעים כל החידושי תורה של הדור. והסימן לכך לדעת מי זה הוא שהוא נרדף. ר' שמאול מסר נפש על כבוד שמים, ולעצמו לא היה כלום רק לכלל ישראל ולחינוך הטהור, ויש שועלים קטנים שחושבים שבגלל שהוא עשה נגד המנהיגים שהם בחרו לעצמם – הם רדפו אותו עד חרמה, וכל זה לא הפריע לו במלחמתו הקודש וכאילו כל מעשיהם זה של אדם זר, וזר כ"כ שלא צריך למחות בהם. הוא היה תלמיד חכם שלא מדורינו, וגם בדור הקודם זה היה חידוש. ועכשיו יתומים הינו ואין אב. ממש כצאן ללא רועה. זכינו בדורינו שאיש יהודי היה בארץ ישראל, ושמו רבי שמואל בן רבי שלמה זלמן, "האיש הזה – לא יכרע ולא ישתחווה". איש יהודי- יהודי של פעם, היחידי שעמד בראש המלחמה נגד הפרץ, עמד בראש בגזירות, שארית דור הקדמונים, למרות כל ההתנגדויות מסר את נפשו על זה כפשוטו. הוא נלחם על האמת בכל מחיר למרות המערכה הכבדה. היראת שמים שלו – לא ניתנה לתיאור כלל וכלל. גם לא השיח דעתו מלעזור ולשמח אלמנות יתומים ונדכאים בכל זמן. ר' שמואל זצוק"ל היה המרן האמיתי שזכה ללחום בכל כוחו בעמלקים של ימינו, עם אלו שמזנבים בנחשלים, ושולחים אותם לצבא השמד וגם נלחם עם אלו שקמו להטעות מהאמונה הקדושה, הם העמלקים האפיקורסים רודפי הדעת והמחקרים שבימינו שמתגברים ומתפשטים בחכמתם ודעתם הרעה, ומרבים הבל וכפירה המלאים קיא צואה ואין סירחון וטינופת גרוע מהם בעולם. ומחנכים בני ובנות ישראל הקטנים והגדולים בדרכי אומות העולם ממש, ומלמדים אותם דברי כפירה וחכמות חיצוניות…

  מרן הראש ישיבה הגאון הצדיק ר' שמואל זצוק"ל היה המרן האמיתי שזכה ללחום בכל כוחו בעמלקים של ימינו, עם אלו שמזנבים בנחשלים, ושולחים אותם לצבא השמד. הגר"א ז"ל אומר שבכל דור יש ת"ח שעליו נאמר משה שפיר קאמרת ודרכו מושפעים כל החידושי תורה של הדור. והסימן לכך לדעת מי זה הוא שהוא נרדף.

  ר' שמאול מסר נפש על כבוד שמים, ולעצמו לא היה כלום רק לכלל ישראל ולחינוך הטהור, ויש שועלים קטנים שחושבים שבגלל שהוא עשה נגד המנהיגים שהם בחרו לעצמם – הם רדפו אותו עד חרמה, וכל זה לא הפריע לו במלחמתו הקודש וכאילו כל מעשיהם זה של אדם זר, וזר כ"כ שלא צריך למחות בהם. הוא היה תלמיד חכם שלא מדורינו, וגם בדור הקודם זה היה חידוש. ועכשיו יתומים הינו ואין אב. ממש כצאן ללא רועה.

  זכינו בדורינו שאיש יהודי היה בארץ ישראל, ושמו רבי שמואל בן רבי שלמה זלמן, "האיש הזה – לא יכרע ולא ישתחווה". איש יהודי- יהודי של פעם, היחידי שעמד בראש המלחמה נגד הפרץ, עמד בראש בגזירות, שארית דור הקדמונים, למרות כל ההתנגדויות מסר את נפשו על זה כפשוטו. הוא נלחם על האמת בכל מחיר למרות המערכה הכבדה. היראת שמים שלו – לא ניתנה לתיאור כלל וכלל. גם לא השיח דעתו מלעזור ולשמח אלמנות יתומים ונדכאים בכל זמן.

  ר' שמואל זצוק"ל היה המרן האמיתי שזכה ללחום בכל כוחו בעמלקים של ימינו, עם אלו שמזנבים בנחשלים, ושולחים אותם לצבא השמד וגם נלחם עם אלו שקמו להטעות מהאמונה הקדושה, הם העמלקים האפיקורסים ציונים רודפי הדעת והמחקרים שבימינו שמתגברים ומתפשטים בחכמתם ודעתם הרעה, ומרבים הבל וכפירה המלאים קיא צואה ואין סירחון וטינופת גרוע מהם בעולם. ומחנכים בני ובנות ישראל הקטנים והגדולים בדרכי אומות העולם ממש, ומלמדים אותם דברי כפירה וחכמות חיצוניות…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב