ה'מועצת' הכריעה: "לא למשבר קואליציוני"(וידאו)

ההכרעה התקבלה לאחר ישיבה מיוחדת של מועצג"ת של אגודת ישראל במהלכה הוצגו ההבנות החדשות מול נתניהו {משבר הכותל}

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל התכנסה והכריעה: "לא למשבר קואליציוני". לפני כחודש נתנו הרבנים דד ליין עד חג הפסח להחליט על פרישה מהקואליציה בעקבות מתווה הכותל הרפורמי. השר ליצמן עדכן את גדולי ישראל כי ראש הממשלה נתניהו הכריז על הקמת ועדה חדשה "לפתרון הקשיים" בסוגיית מתווה הכותל הדרומי.

מועצת גדולי התורה התכנסה במשך כשעה ושלושים דקות ממנה נעדרו האדמו"רים מצאנז וביאלה. שר הבריאות יעקב ליצמן עדכן את חברי מועצת גדולי התורה כי בעקבות הלחץ שהפעילו המפלגות החרדיות הכריז ראש הממשלה נתניהו על מינוי ראש לשכתו, דוד שרן, לבחינה מחודשת של מתווה הכותל. בתגובה, מאיימים בתנועות הרפורמיות: כל שינוי מהמתווה שאושר, יביא למשבר גדול עם יהדות העולם.

צילום וידאו: ארי קלמן. עריכה: ישראל שקולניק
https://vimeo.com/160623939

"לפני כחודשיים קיבלה הממשלה החלטה ליישום המלצות הצוות המייעץ, לעניין הסדרי התפילה בכותל המערבי", אמר נתניהו בהודעה שפרסם. "אחר קבלת ההחלטה, התעוררו מספר קשיים. אנחנו פועלים על מנת למצוא להם פתרון".

בהתאספות הקודמת לפני כחודש האדמו"רים טענו כי מלבד ההכרה ברפורמים, ההסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד ליהדות התורה לא יושם במלואו – כשהכוונה לחוק הבטחת הכנסה שעדיין לא חוקק,ועצמאות החינוך החרדי שאינה נשמרת.
לדברי הגורמים, בכינוס הוזכר תאריך יעד לקיום ההבטחות "עד פסח", כשנרמז לנתניהו כי אם לא יקיים את ההסכם הוא יסתכן בפירוק הקואליציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.