המועצת החסידית: "לקדם את פתרון מצוקת הדיור"

מדובר ב"חוק מוזס" שמציע מענק של 100,000 ₪ לרוכש דירה יד שניה עד גובה 800,000 ש"ח

מצוקת הדיור: מועצת גדולי התורה נתנה דעתה והתייחסה למצוקה הנוראה שאופפת את הציבור החרדי: מצוקת הדיור. עוד במהלך כינוס המועצת הקודמת הציג ח"כ מוזס את הפתרון שיזם לפתרון מהיר וקל יותר מכל הפתרונות שהוצגו עד היום: מתן מענק של 100,000 ₪ לזכאי לדיור, שירכוש דירה יד שניה שמחירה אינו עולה על 800,000 ₪.

ח"כ מוזס הניח את הצעת החוק שלו על שולחן הכנסת לפני יותר מחצי שנה, ומאז ניהל מו"מ עם שר האוצר ופקידיו הבכירים. לדברי ח"כ מוזס מדובר בהצעה הטובה ביותר שניתן להציע במצב הנתון וכי היא עדיפה הרבה יותר מתכנית הדגל של האוצר "מחיר למשתכן".

"לצערי, נכון לעתה, משרד האוצר מתנגד" מסביר מוזס "אבל זהו הפתרון הטוב ביותר: הוא זמין – יש מלאי עצום של דירות יד שניה עד מחיר זה, והאפשרות לקבל מענק תשלח זוגות רבים לממש אופציה זו. כמו כן רכישת דירה מוכנה, גם אם יידרש בה שיפוץ, תחסוך תשלומים ממושכים ומיותרים לשכר דירה. ובנוסף לכל אלה, תכנית זו במקום תכנית מחיר למשתכן תשחרר את תור הממתינים להגרלות". 

ח"כ מוזס מסביר עוד כי הפניית זוגות צעירים לרכוש דירות בערים ותיקות, תתרום ותצעיר את הערים הללו, ותציף את השוק בדירות יד שניה, שיוזילו את מחירי השוק באופן כללי.

לדבריו "על "חוק מוזס" חתומים חברי הכנסת רבים, וכמובן כל חברי סיעת יהדות התורה. עתה, חברי הכנסת קיבלו הנחייה ברורה ממועצת גדולי התורה לעשות הכל כדי לקדם יוזמה זו. בכוונתי להעלות זאת בישיבת הסיעה ולפנות בדרישה לאוצר בשם סיעת יהדות התורה כי יאשר את החוק ויאפשר לשחרר מעט את המצוקה החמורה כל כך בתחום הדיור. 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.