המועצת החסידית התכנסה (תמונות)

מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' מתכנסת בירושלים לדון בשאלה סביב המתווה החדש שהושג בכותל מול הפרומים, ושיתוף הפעולה בין הממשלה ונתניהו לארגוני הרפורמים בארץ ובעולם. לפני כחודש איימו כי במידה ושיתוף הפעולה עם הרפורמים יימשך יורו על פרישה מהקואליציה. תיעוד מהשטח { צפו בתיעוד}

מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' מתכנסת בירושלים לדון בשאלה סביב המתווה החדש שהושג בכותל מול הפרומים, ושיתוף הפעולה בין הממשלה ונתניהו לארגוני הרפורמים בארץ ובעולם. לפני כחודש איימו כי במידה ושיתוף הפעולה עם הרפורמים יימשך יורו על פרישה מהקואליציה.

אמש הכריז ראש הממשלה נתניהו על מינוי ראש לשכתו, דוד שרן, לבחינה מחודשת של מתווה הכותל. בתגובה, מאיימים בתנועות הרפורמיות: כל שינוי מהמתווה שאושר, יביא למשבר גדול עם יהדות העולם.

זמן תחילת הישיבה נקבע לשעה 16:00 האדמו"רים כולם צפויים להשתתף, בישיבה יורגש חסרונו של האדמו"ר מערלוי זקן האדמו"רים שכיהן כחבר מן המניין במועצת גדולי התורה במשך עשרות שנים, בישיבה ישתתפו האדמו"רים מגור, בעלזא, ויז'ניץ, צאנז, בויאן, מודז'יץ, ביאלה, סדיגורא סערט ויז'ניץ וסלונים.

קודם לישיבה מתכנסים במקום חברי הכנסת של 'אגודת ישראל' יעקב ליצמן, מנחם אליעזר מוזס, מאיר פרוש וישראל אייכלר לישיבת סיעה.

בהתאספות הקודמת לפני כחודש האדמו"רים טענו כי מלבד ההכרה ברפורמים, ההסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד ליהדות התורה לא יושם במלואו – כשהכוונה לחוק הבטחת הכנסה שעדיין לא חוקק,ועצמאות החינוך החרדי שאינה נשמרת.

לדברי הגורמים, בכינוס הוזכר תאריך יעד לקיום ההבטחות "עד פסח", כשנרמז לנתניהו כי אם לא יקיים את ההסכם הוא יסתכן בפירוק הקואליציה.

צילום: ארי קלמן

מועצת 27 מועצת 25 מועצת 21 מועצת 20 מועצת 18 מועצת 16 מועצת 14 מועצת 12 מועצת 11 מועצת 10 מועצת 7 מועצת 6 מועצת 4 מועצת 2 מועצת 1

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.