המועצת החסידית נגד הגר"ח: "שב ואל תעשה"

בתום סבב פגישות בין מזכיר המועצת יענקל ולצר לאדמורי"ם במועצת גדולי התורה הוחלט פה אחד שהחסידים לא יצביעו – 'שב ואל תעשה'.

בתום סבב פגישות בין מזכיר המועצת יענקל ולצר לאדמורי"ם במועצת גדולי התורה הוחלט פה אחד שהחסידים לא יצביעו – 'שב ואל תעשה'.

פרשנים מעריכים כי מדובר בקרב על כל הקופה – באם ברקוביץ ינצח – החסידים יכנסו לקואליציה ודגל תשתרך מאחור. באם ליאון ינצח – אגודה והפלג יישארו מחוץ לעניינים, ויצטרכו לאסוף את השברים.

ההוראה לחסידים בסיבוב השני: ״שב ואל תעשה״. בתרגום לעברית: אם היינו יכולים היינו אומרים ברקוביץ׳. חדשות רעות מאד לליאון , צייץ יאיר שרקי בדף הטוויטר.

העיתונאי אהרן רבינוביץ. כתב כי "בערב שבו הרב קנייבסקי וחכם שלום כהן מקיימים תפילה מיוחדת בכותל עבור משה ליאון, אגודת ישראל מחליטה שלא ללכת עם ליאון".

היום (ב'), יערך כנס תפילה וזעקה למען הצלחת המערכה עבור מועמדות משה ליאון לראשות עיריית ירושלים.

ערב הכינוס, יוצא מרן שר התורה, הגר"ח קנייבסקי שליט"א במכתב חסר תקדים בחריפותו למען המערכה על קדושת ירושלים מפני מחלליה ומבקשי רעתה.

מצורף המכתב הנדיר:

יום א', ג' כסליו
אל כבוד הרבנים הגאונים ושאר עמא דבירושלים שלוימכון ישגא
באשר קדושת ירושלים וטהרתה ושמירת השבת וכו' תלויה בכף מאזניים הבחירות ביום שלישי הבעל"ט וממש על זה כתב מרן החזון איש זלללה"ה הרבה גופי תורה ויהדות תליא בזה, לכן דבר ברור לכל בעל שכל שחובה גמורה ואין שום היתר בעולם להימנע מלהצביע ביום ג' למשה ליאון.
וכל הנמנע מלהצביע או שמרפה ידי המצביעים להנ"ל הרי הוא שותף בכל החילולי שבת והקדושה והטהרה והחילול ה' שייעשו ח"ו בירושלים וממילא בכל העולם לדורי דורות ולעתיד לבוא לא יועילו שום תירוצים, וכל המצביעים והמחזקים והמקדשים שם שמיים ותומכים בכל עוז בידי משה ליאון יזכו לילדים צדיקים ולשפע ברכות"

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רבי משולם דוד כבר הכחיש את כל השקרים שצוטטו כביכול משמו

  הגרמ"ד כבר קבע שהעצניקים שקרנים גדולים!!!!!!!

  אסור לשקר בשם הגרמ"ד שליט"א |
  הגב
 2. אוי לכם עציצים וגורים מיום הדין! הצבעתם ברקוביץ=תהיו איתו באותו מדור בגיהנום!

  ברקוביץ=לפיד רחמנא ליצלן

  תתביישו לכם! |
  הגב
 3. לתגובה מס' 3 - לתגובה מס' 3

  בס"ד

  כאבו הגדול של זקן ראשי הישבות, מרנן ורבנן, הגאון, הצדיק האדיר, מרן ר' דוד משולם סאלוויציק שליט"א, ראש ישיבת בריסק, בן רשכבה"ג מרן הגרי"ז מבריסק זי"ע, ביום ב' פר' נח תשע"ט, ממחרת ישיבת המועצגה"ת, על גודל החרפה של הסכמתם של המועצת לפשרות בחוקי גיוס בחורי ישראל לצבא השמד רח"ל…

  מרן רה"י שליט"א הביע צערו בפני עסקנים ות"ח מרביצי תורה שישבו לפניו, על גודל החרפה איך שרבנים יש להם יד "בשמד" של בחורי ישראל, ועכשיו עוד קמו עסקנים ונכדים של מנהיגי הדור, ביחד עם ראשי ישיבות הליטאים מבבני ברק, וכמה אדמורי"ם, הרוצים להעביר בימים אלו עוד חוק שמד נורא, להרגיע את ראשי השלטון, ולתת להם את שאלתם ובקשתם, שיתרבו בחורים חרדים בצבא רח"ל היל"ת….

  בתוך דבריו אמר: תשמעו אני סברתי מאז כשהתחיל לצאת החוק שהיו צריכים מיד להרעיש ולסעור את כל העולם, "מ'האט געדארפט שטורעמען די וועלט"!!!! לעשות הפגנות וצעקות ברחובות… ולא עשיתם כלום, ביקשתי את זה ברחמים ממש למה שותקים אילו היו עושים הפגנות גדולות לא היו מגיעים לכל זה, ועכשיו כשכבר הגיעו למצב של גוסס האם עכשיו הזמן להתחיל…. ביקשנו וזעקנו וכבר כתבתי ג' מכתבים על וסברתי זה אז שיעשו יום תפילות הפגנות וזעקות ויסעירו העולם, אולם הירושלימ'ער אידן לא רצו לעשות, והבני ברק'ער אידן הפריעו ולא הניחו לעשות… ומה יכולים לעשות עכשיו כשכבר קיימים במצב של גסיסה רח"ל….

  … הליטאים מבני ברק לא רק שמסכימים אלא הם תובעים את החוק!!!! !!!! !!!! הרשכבה"ג'ן האלו מבני ברק תובעים את החוק…… הרשכבה"ג'ן…. בני ברק חרבה ושוממה!!! " בני ברק איז חרב'עט"!!!! האך און וויי!! האך און וויי!! ….. הליטווישע רשכבה"ג'ן עושים מה שרוצים הם מחזיקים עצמם עם חוק גיוס "השמד" והכל בסדר? אין מה לעשות איתם הם מחריבים הכל, השם ירחם……

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. לתגובה מס' 3

  ואיך יכולתם לשבת כשהיה מועמד חרדי מול מועמד דתי לאומי
  האם זאת לא בושה לכלל הציבור הליטאי והספרדי????

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. חסידים תתביישו לכם!

  אין לכם מחילה עולמית!

  בושה וחרפה לאגודה! |
  הגב
 6. אוי לו למי שימנע! לא מקנא בגיהנום של אותו אחד!

  רק ליאון ישמור על קדושת ירושלים תובב"א!

  כולם חייבים להצביע ליאון! |
  הגב
 7. דגל התורה

  בושה וחרפה!!
  איך אפשר לשבת כשיש מועמד דתי מול חילוני שונא דת? כן!!! שונא דת..
  בושה לציבור החסידי ולעומד בראשם יענקל ליצמן שר"י

  יונתן |
  הגב
 8. מעולם ליאון לא היה עם הציבור החרדי בהצבעות

  איש אגו"י עו"ד אברהם יוסטמן לגלסנר בקול ברמה: ליאון לא יותר טוב מברקוביץ. מעולם ליאון לא היה עם הציבור החרדי בהצבעות!!! הבוס שלו ליברמן הוא אויב הדת [מס' 1]. כולם מרגישים את הקור הגדול לליאון הנושב מהחלטת המועצת. אם פעם חשבתי שיהיו 30-40% חסידים שיצביעו ליאון, היום אני סבור שלא יהיו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. קנייבסקי שליט"א... -יענקושי תפסיק לשקר!!!! -המכתב בכלל לא הנוסח של מרן שר התורה, הגר"ח קניבסקי שליט"א… ולא נכתב ע"י מרן שר התורה, הגר"ח קניבסקי שליט"א. וכל המכתב מצחיק מאוד, ממתי איכפת להם מחילול שבת??? "הם" אף פעם לא מיחו נגד חילול שבת. *וכאילוי ליאון יאסור חילולי שבת בירושלים. רק בחלומות!! *המכתב הנ"ל רק מבזה מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א. וכולם מבינים שאין לשר התורה שום שייכות או קשר למכתב המזיוף.

  וְהַמֶּלֶךְ וְהָמָן יָשְׁבוּ לִשְׁתּוֹת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 10. לא יפה הכותרת.

  המועצת מספיק מכובדת מכדי להפיק כזאת כותרת מבישה.

  רק אמת! |
  הגב