ה'מועצת' הכריעה: דוד אזולאי שר הדתות – איציק כהן סגן שר האוצר

חלוקת התיקים בש"ס יצאה לדרך: מועצת חכמי התורה של התנועה הכריעה כי דרעי יכהן במשרד הכלכלה הנגב והגליל – ח"כ דוד אזולאי יכהן כשר הדתות, ובסגנות – נהרי ואיציק כהן. בינתיים ב'ליכוד': הוחלט כי יעלון ימשיך בתפקידו כשר הביטחון ואופיר אקוניס ימונה לשר התקשורת ארדן מאיים לא להצטרף לממשלה

יו"ר ש"ס אריה דרעי ויתר על תיק הדתות וימנה לתפקיד את דוד אזולאי. עם זאת, דרעי ישמור בידיו את תיק הכלכלה.

דרעי צפוי לשמור בידיו בממשלה הקרובה את תיק הכלכלה ואת הנגב והגליל.

עוד הוכרע: כי מספר 2 במפלגה, ח"כ יצחק כהן, יכהן כסגן שר במשרד האוצר, כאשר סמכויותיו יהיו בנושא התכנון.

ח"כ משולם נהרי יכהן כסגן שר החינוך. ח"כ יעקב מרגי יכהן כיו"ר ועדת החינוך ואילו ח"כ יצחק ועקנין יכהן כסגן יו"ר הכנסת.

אחרון חביב, ח"כ יואב בן צור, יכהן כיו"ר הסיעה.

המינויים האמורים יתממשו ככה"נ הערב ב-:19:00 , אז צפויה להתקיים השבעת הממשלה. בש"ס מעריכים כי גם אם יתרחשו שינויים בהרכב הממשלה – זה לא יהיה על חשבונם, מאחר ובכל קונסטלציה פוליטית הנוכחות של המפלגה חשובה לראש הממשלה.

סבב המינויים של המפלגה הוא למעשה החותם האחרון של ההשתלטות של דרעי עליה לאחר עזיבת ישי. במערכת הפוליטית מדגישים כי בנוסף לתפקידים של החכי"ם, דרעי ביצע גם שינויים בדרג הביניים של המפלגה.

נתניהו החל בסבב פגישות עם חברי כנסת מהליכוד ביום רביעי בערב, לפי סדר מיקומם ברשימת המפלגה, כדי ליידע אותם על תפקידיהם המיועדים בממשלה החדשה.

נכון ליום חמישי אחר-הצהריים, נודע כי שר התחבורה, ישראל כ"ץ, ושר הביטחון, משה יעלון, ימשיכו בתפקידיהם. יובל שטייניץ מונה לשר האנרגיה והתשתיות, ראש הוועדה לאנרגיה אטומית וחבר בקבינט הביטחוני. הוא גם ימשיך בתפקידו כמתאם האסטרטגי בנושא האיום האירני.

אופיר אקוניס ימונה לשר במשרד התקשורת.

מספר 2 של נתניהו בליכוד, שר הפנים היוצא גלעד ארדן, אמר שלא ייכנס לממשלה אם לא יקבל את משרד החוץ או את תיקי הפנים וביטחון הפנים גם יחד. עתידו של ארדן אינו ידוע, שכן נתניהו הבהיר כי בכוונתו לשמור לעצמו את משרד החוץ בתקווה שמנהיג המחנה הציוני יצחק הרצוג יצטרף לממשלה בהמשך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.