המועצת וליברמן יכריעו: מתווה חדש או בחירות?

על פי המתווה שגובש על ידי מנדלבליט ואטיאס, המכסות יישארו כמו שהיום, אך אם יתברר שהמכסות לא מולאו החוק יבוטל אוטומטית. המועצת תצטרך להכריע וגם ליברמן

לקראת פתרון? היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והשר לשעבר אריאל אטיאס, סיכמו היום (רביעי) על מתווה פשרה למשבר הגיוס – כך מדווח עמית סגל בערוץ 2.

על פי המתווה שגובש על ידי מנדלבליט ואטיאס, המכסות יישארו כמו שהיום, אך אם יתברר שהמכסות לא מולאו החוק יבוטל אוטומטית. על פי המתווה לא יוטלו סנקציות במידה ויופר המתווה החדש.

מועצת גדולי התורה תצטרך להתכנס ביממה הקרובה בכדי לאשר את המתווה שיובא לאישור בקריאה טרומית בלבד לפני התקציב, ולאחר מכן יועבר במושב הקיץ בקריאה שנייה ושלישית. לאחר מכן, הכדור עובר למגרש של ליברמן שיצטרך לטעום את הגלולה המרה ולהסכים להישאר בקואליציה. ראש הממשלה כבר הבהיר שבלי ליברמן אין טעם בהמשך קיומה של הקואליציה ועדיף ללכת לבחירות בהקדם.

יו״ר ש״ס, השר אריה דרעי, אמר היום (יום ד׳) בצהריים ״בשיחות האינטנסיביות שאני מקיים עם כל השותפות הקואליציוניות, אני משוכנע שמשבר חוק הגיוס פתיר".

השר הוסיף ואמר "יתרה מכך: אפשר לפתור אותו באופן מיידי. הציבור לא יסלח למי שיוביל כעת את המדינה לבחירות מיותרות ויפרק את ממשלת הימין החברתית ביותר שכיהנה בישראל״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.