המועצת לליצמן: לא לפרוש עד חודש אלול

אחר שהממשלה ביקשה ארכה מבג"צ בסוגית חוק הגיוס, מועצת גדולי התורה הורתה לנציגי אגודת ישראל להמתין עם הפרישה מהקואליציה עד לתחילת חודש אלול

לאחר שהממשלה ביקשה ארכה מבג"צ – מועצת גדולי התורה הורתה הערב לנציגי אגודת ישראל להמתין עם פרישתם על רקע חוק הגיוס עד לתחילת חודש אלול. המשמעות: סגן השר ליצמן לא יתפטר בימים הקרובים.

הידיעה על כך מתפרסמת הבוקר בהמודיע – ביטאונה של חסידות גור.

"לא היה סולם שליצמן והמועצת החסידית לא טיפסו עליו בחודשים האחרונים, כשבכל פעם נאלצו לרדת בתירוצים מפולפלים. השאלה רק מי גורר את מי בין ביזיון מיותר למשנהו", כך צייץ הפרשן יאיר שרקי בתגובה לכתבה.

 

מוקדם יותר, יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם קיים תדרוך עיתונאים כנהוג במשכן הכנסת לפני סיום מושב, כאשר במהלכו התייחס לסוגיית חוק הגיוס וכן לסוגיית חוק הלאום שעומדים בשיאי של ויכוח בין החרדים לקואליציה.

יו"ר הקואליציה דודי אמסלם אמר במהלך התדרוך לגבי מצב שבו יחליטו החרדים לפרוש במידה ובג"צ לא יתן ארכה לחקיקת חוק גיוס: ״מבחינתנו זה החלטה שלהם. ירצה להתפטר, שיתפטר. החרדים עבורנו הם מיקשה או מכלול אחד, אגודת ישראל ודגל התורה הם מפלגה אחת עבורנו. ואם ליצמן יחליט להתפטר או לפרוש מן הקואליציה, אז אתם מבינים את המשמעות… למרות שבזמנו ליצמן פרש ונשאר אבל אם יפרוש לחלוטין אז לא תהיה קואליציה״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.