הקואליציה התחייבה: "חוק הגיוס עד רביעי"

ראשי הקואליציה וראש הממשלה בנימין נתניהו חתמו על מכתב שנשלח לשר הבריאות יעקב ליצמן מ'יהדות התורה' במכתב התחייבו ראשי הקואליציה כי חוק הגיוס המתוקן יעלה לא יאוחר מיום רביעי הבא. ה'מועצת' החסידית שהתכנסה בעקבות כך קיבלה את התחייבות נתניהו ושריו שהובאה עלי ידי מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט {המועצת אישרה}

ראשי הקואליציה וראש הממשלה בנימין נתניהו חתמו על מכתב שנשלח לשר הבריאות יעקב ליצמן מ'יהדות התורה' במכתב התחייבו ראשי הקואליציה כי חוק הגיוס המתוקן יעלה לא יאוחר מיום רביעי הבא.

במכתב עליו חתמו נתניהו, בנט, דרעי וכחלון נכתב: "הואיל ובשל טעמים טכניים לא יעלה בידי הקואליציה להעביר את התיקון לחוק שירות הביטחון בעניין דחיית שירותם של תלמידי הישיבות עד למועד אישור חוק התקציב כפי שנקבע במסגרת ההסכמים הקואליציונים".

"אנו ראשי סיעות הקואליציה בממשלה החתומים מטה, מתחייבים בזאת כי התיקון לחוק יאושר בכנסת עד ליום 25,11,2015". על החתום: ראשי הקואליציה.

במועצה החסידית קיים זעם בעקבות התקפלות חברי הכנסת בפני נתניהו וההסכמה כי חוק הגיוס יעלה לקריאה שלישית לאחר אישור התקציב ולא כפי שהובטח בתחילה כי החוקים יגיעו יחד לאישור בכנסת.

זקן האדמו"רים, האדמו"ר מערלוי משתתף באורח נדיר בישיבה למרות חולשתו, זאת לאחר שנעדר מכמה ישיבות שהתקיימו באחרונה. בישיבה משתתפים גם האדמו"רים מגור, בעלזא, ויז'ניץ, מודז'יץ, סלונים, בויאן וביאלה. האדמו"רים מצאנז וסדיגורא נעדרים מהישיבה.

לישיבה שעיקרה עוסקת בחוק הגיוס הגיעו גם מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט ועו"ד יצחק מירון המייצג את 'יהדות התורה' בנושא הגיוס מול הממשלה והכנסת. חברי הכנסת של 'אגודת ישראל' משתתפים אף הם בישיבה.

במכתב שהועבר במהלך שבוע שעבר לחברי הכנסת של אגודת ישראל קודם פגישת ראשי הסיעות עם נתניהו הבהיר מזכיר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בשם האדמו"רים החסידיים כי יש להעביר את חוק הגיוס בקריאה שניה ושלישית לפני ההצבעה על חוק התקציב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.