מועצת גדולי התורה תתכנס היום

היום תתכנסת מועצת גדולי התורה כדי להכריע בשאלת ההמלצה לנשיא. ההתפתחויות הדרמטיות במהלך הלילה יחסכו ככל הנראה את ההתלבטות

במהלך היום יתכנסו מרנן ורבנן, חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, לדון בענייני השעה ובשאלת התמיכה לראשות הממשלה בבנימין נתניהו או יצחק בוז'י הרצוג.

מיד לאחר פרסום תוצאות המדגמים התקשר ראש הממשלה בנימין נתניהו לח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) והזמינו להיכנס למשא ומתן. גם ח"כ יצחק הרצוג, יו"ר מפלגת העבודה, התקשר לליצמן עם הזמנה דומה.

ח"כ ליצמן השיב כי מועצת גדולי התורה תתכנס ולאחר מכן ישיב תשובה.עם זאת, על פי ההערכות המפלגות החרדיות תהיינה חלק מהקואליציה הבאה של נתניהו.

בשיחה שקיים ליצמן עם פעיליו, אמר כי עד הבוקר הוא "בטוח" שיהדות התורה תקבל את המנדט השביעי – כפי שהיה בקדנציה הקודמת. מיותר לציין כי לפנות בוקר התברר שליצמן צדק והמפלגה אכן הצליחה לשמור על כוחה.

מוקדם יותר התקשר ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט והחל לשוחח עמו על הקמת ממשלה לאומית. השר בנט בירך את ראש הממשלה על ניצחונו. "הם סיכמו להתחיל משא ומתן מואץ להקמת ממשלה לאומית ולפעול בשיתוף פעולה למען בטחון מדינת ישראל ועם ישראל", נמסר מהבית היהודי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג התקשרו גם כן ליו"ר ש"ס אריה דרעי כדי לדון איתו על מו"מ לבניית קואליציה. נתניהו ביקש להיפגש עם דרעי עוד הלילה, אך נענה שייפגש עמו ממחר בבוקר. דרעי קבע גם לדבר מחר עם הרצוג.

ההתפתחויות הדרמטיות במהלך הלילה מורידות את המתח סביב החלטת המועצת, משום שכעת הנשיא צפוי להטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה באופן מיידי, מה שיחסוך למפלגות החרדיות את ההתלבטויות וחיבוטי הנפש בענין.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.