קריסה בספרא: המשטרה עצרה את האירוע המרכזי של מוצ"ש (הקלטה) (תמונות)

אירוע שאירגן רדיו קול חי עם מנחם טוקר בכיכר ספרא בוטל עקב עומס בלתי רגיל של עשרות אלפים, האזינו להודעת העיריה והדרמה שהתחוללה בעקבותיה.

עשרות אלפי איש הגיעו הערב (מוצ"ש) לחגוג בירושלים את שמחת בית השואבה המרכזית בעיר. בין האומנים שהיו צריכים להופיע נמנו אוהד מושקוביץ, איציק דדיה, הקינדרלעך, ועוד.

אבל חצי שעה אחר שהכל התחיל, ועקב עומס עצום של אנשים נפל המתחם המגודר ליד הבמה מה שגרם ללחץ גדול מצד המארגנים וכוחות הבטחון וחשש לפגיעה בנפש, לכן האירוע נסגר. כעת אלפי אנשים נוטשים בזעם את הכיכר לאחר שגם האורות במתחם כבו.

טוקר בשידור: "בושה וחרפה לעירייה, מדובר במחדל!". האירוע הופסק לאחר נאומו של רבה של ירושלים בפועל הרב שמעון אליטוב.

אבי דביר משתתף באירוע הערב סיפר לקוקר על תכנון לקוי שלא היה מספיק הכוונה ושילוט ולא מספיק סדרנים: "יש פה עשרות אלפי בני אדם מצד אחד זה שמחה גדולה מצד שני זה עצוב שזה מה שקורה שמארגנים אירוע לחרדים, אם זה היה אירוע תרבות חילוני כבר התקשורת היתה עושה לינץ באחראים".

תגובות:

המפיק המוסיקלי של הערב דוד פדידה: "עיריית ירושלים קיבלה מאיתנו הערכת מצב לגבי כמות האנשים שצפויה להגיע לכיכר. היה ברור לנו שאירוע ברמה כזאת ובהשתתפות אמנים בסדר גודל כזה, יביא לתפוסה מלאה ולצערנו העירייה לא עשתה את ההתאמות הרלוונטיות מבחינת כוח אדם ואבטחה, מחסומי לחץ ותיחום הכיכר ולכן נוצר מצב שלא ניתן היה להמשיך באירוע. שמחנו להיווכח שאמני FDD ממשיכים להביא קהל ולמלא הופעות ונקווה שהגורמים האחראים יפיקו את הלקחים ולהבא נוכל לקיים אירועים נוספים על הצד הטוב ביותר״.

מרדיו קול חי נמסר: "העירייה ביקשה להפסיק את הארוע בגיבוי המשטרה".

מעיריית ירושלים נמסר ל'קוקר' בתגובה: "מדובר באירוע שאורגן בידי המחלקה למורשת ישראל בעיריית ירושלים, בשיתוף רדיו קול חי. בהוראת המשטרה, נסגר האירוע לפני הזמן שתוכנן, בשל עומס יתר והשתתפות גדולה מההיערכות הצפויה, כדי למנוע קריסתו ועקב סכנת פגיעה במשתתפים חלילה".

אבי רוזן מנכ"ל 'קול חי': "האירוע בכיכר ספרא בוטל עקב עומס בלתי צפוי של עשרות אלפי משתתפים. זוהי ההוכחה לכוחו ועוצמתו של 'קול חי' שהצליח להביא רבבות, באמצעות פרסום בשלושה ימים בלבד בשידורי הרדיו".

האזינו להודעת נציג העיריה על ביטול המופע
[alooma ref="8a840d9df425c93a10b35fd243454c86.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

תיעוד מהעומס העצום והאנשים הנרמסים בכיכר
ספרא צילום קוקר 4

ספרא צילום קוקר 3

ספרא צילום קוקר 2

ספרא צילום קוקר 1

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נשים וגברים בערבוביה.
  טוב מאוד שנסגר לפני הזמן.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ויבואו האנשים על הנשים…
  קצת צניעות מי שיש בו אפילו רק ריח יראת שמים לא ילך לעולם למקומות כאלו…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב