המופתי של ירושלים מתסיס: "הגנו על הר הבית"

הנשיא הטורקי והמופתי מתסיסים את המוסלמים. ארדואן קרא היום לכל המוסלמים "לבקר בירושלים ולהגן עליה", המופתי לא מרוצה מההסדר החדש – צפו

על אף שהמגנומטרים הוסרו הלילה, המתפללים המוסלמים הדירו את רגליהם מהר הבית לאור קריאת הוואקף המוסלמי להמשיך במחאה כנגד הצבת המצלמות בכניסות להר הבית.

אם לא די בכך, הנשיא הטורקי שב ומתסיס את המוסלמים. ארדואן קרא היום לכל המוסלמים "לבקר בירושלים ולהגן עליה". ארדואן שוב חזר על השקרים שלו וטען כי, "ישראל מנסה לגנוב את אל-אקצא מהמוסלמים תחת התירוץ של טרור".

ארדואן המשיך ואמר כי: "הלגיטימציה של ישראל הגיונית רק כל עוד היא מכבדת את זכויות הפלסטינים: ישראל מודעת לכך שההגבלות על כניסה לאל-אקצא לא נובעות משיקולים ביטחוניים". בכירים מוסלמים קראו למאמינים לא להגיע לאל-אקצא, בשל השינויים במערך האבטחה, עד שתסתיים הפגישה של אנשי הוואקף וההנהגה המוסלמית בנושא. "העמדה שלנו היא שבשלב זה, אף אחד לא צריך להיכנס", אמר אחד מהם.

גם המופתי של ירושלים לא מרוצה מההסדר החדש עם הירדנים. הוא שוחח עם חדשות 2 Online ואמר: "איננו מרוצים מההחלטה של הקבינט ונמשיך להתפלל גם היום בחוץ. הקבינט צריך להחליט לא רק על הסרת המגנומטרים אלא על הסרת כל אמצעי הבידוק. מוסלמים צריכים להיכנס בכל השערים בחופשיות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.