צפו: המופת של הגר"ח קנייבסקי(וידאו)

המופת שמסעיר את הציבור הליטאי: סוחר האתרוגים הרב משה ניימן נקלע לקרב משפטי ונחלץ ממנו באופן פלאי. צפו

"אלווה לך שקל ותיפטר מכל המשוגעים". כך אמר מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי לרב משה ניימן שמספר בימים אלו את הנס שקרה עמו בזכות ברכת הגר"ח קנייבסקי.

הכל החל לפני כ-14 שנה אז עבד הרב משה ניימן סוחר האתרוגים הידוע כשכיר ב'אוצר בית דין' של הגר"נ קרליץ, באחד מן הימים נפל אחד הפועלים הגויים שעבדו במקום בפיר של מעלית שבר את הגב והפך למשותק, במשפט שהתקיים לאחר מכן הואשם הרב משה ניימן בגרימת הנזק ברשלנות.

בניסיון להגיע לפשרה מול השופט התבקש הרב ניימן לשלם סכום כסף גדול ובכך תסתיים הסאגה, אך ניימן אמר כי אין ביכולתו לשלם את הסכום וניגש לרחוב רשב"ם להיוועץ במרן הגר"ח קנייבסקי.

[vimeo 133140203 w=500 h=350]

הגר"ח שכידוע ענייני 'שמיטה' עומדים בראש מעייניו ומעורר תדיר על שמירת ההלכות הנוגעות לשמיטה כסגולה להצלחה בכל העניינים, שמע את הסיפור במלואו ולהפתעת הנוכחים הוציא את ארנקו ושלף מתוכו שקל בודד אותו נתן לרב ניימן, "אני יכול להלוות לך פרוטה". אמר הגר"ח.

"תשלם להם זה יהיה מספיק, תגיד שזה תגיד להם שגם את זה הלוות . הגר"ח בירך אותו בברכה והצלחה 'שיפטר פון אלע משוגעים'. הפטיר הגר"ח

לאחר מספר חודשים שב הרב ניימן לבית הגר"ח קנייבסקי וסיפר את ה'נס' שהתרחש: "בזכות הברכה של הרב פטרו אותי מלשלם! היה לי 2 משפטים והייתי חייב, עכשיו היה משפט נוסף הרב נתן לי ברכה שאני יתפטר ממנו ונתן לי שקל. ביום חמישי צלצל אליי העו"ד וסיפר שהם פוטרים אותי מלשלם עכשיו אני צריך להחזיר את השקל לרב".

הרב ניימן ביקש את השקל לעצמו שיוכל לספר עם השקל שקיבל מהגר"ח את ה'מופת' שהתרחש עמו. הגר"ח: "קח לך במתנה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרב עם סוודר כנראה היה בחורף….א״כ מדוע נזכרו לשווק את ההסרטה כהיום……..מעניין שהרקע של החדר הוא אותו רקע גם לאחר חודשיים…לא מובן…..

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב