המופת של הרבי: כך חולץ ספר התורה מלב הכפר הערבי

האדמו"ר מאמשינוב הבטיח – וספר התורה שנגנב נמצא בכפר ערבי כמה שעות לפני התקדש החג

בחסידות אמשינוב בשכונת בית וגן בירושלים העבירו את ימי ראש השנה בצל 'המופת' שמסעיר את החסידות.
הסיפור החל לפני כחודשיים אז גילו מתפללי בית הכנסת 'ויקהל משה'-אמשינוב שבשכונת ברכפלד במודיעין עילית, כי ספר התורה ששוויו עשרות אלפי דולרים נגנב מארון הקודש יחד עם הכספת שהייתה מחוברת לארון הקודש.

שוטרי תחנת בנימין הגיעו לבית הכנסת והחלו בחקירה. בפעילות מודיעינית מאומצת הצליחו לאחר מספר ימים הרכזים והבלשים לאתר את ביתו של החשוד בפריצה ובחיפוש בביתו בכפר 'ביר נבאללה' נמצאה הכספת של בית הכנסת ריקה מתוכן והוא נעצר. בחקירתו לא הודה בגניבת ספר התורה שהיה בתוך הכספת.

ביום שני, יומיים קודם החג נכנסו גבאי בית הכנסת אל האדמו"ר מאמשינוב כשסימני ייאוש על פניהם באומרם לאדמו"ר כי נראה שהספר תורה כבר לא ישוב. האדמו"ר לא התרגש מדבריהם, והבטיח כי עד יום הדין ספר התורה יימצא.

ביום שלישי קיבלו גבאי בית הכנסת טלפון משוטרי מרחב בנימין כשבפיהם הבשורה על מציאת ספר תורה לאחר חקירה מאומצת. בערב החג קיבלו הגבאים את ספר התורה לידיהם מידי מפקד תחנת בנימין סנ"צ דודי חיון שאמר: "אני שמח ששוטרי התחנה בפעילות ראויה לציון החזירו ערב החג את ספר התורה למשכנו בבית הכנסת. תחנת בנימין נלחמת בפשיעה בדגש על עבירות הרכוש באפס סובלנות וביד קשה, ומיצוי המודיעין המהיר והחקירה המקצועית הובילו לכך שהיום בערב ראש השנה המתפללים בבית הכנסת קיבלו לידם את ספר התורה הגנוב".

ספר התורה, עליו היו סימני הניסור של הכספת, נכנס לארון הקודש במרכז חסידות אמשינוב בבית וגן בי-ם, האדמו"ר מאמשינוב ביקש לקרוא בו בכל התפילות. המתפללים מספרים על התרגשות רבה שפקדה את קהל החסידים בעת שקראו בו "לראשונה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.