המופת של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי: האלטער בוחר' התארס

חצרו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי פתוחה לכל יהודי מגדול ועד קטן חרדי חילוני הכל מעלין לבית ברחוב רשב"ם להיוועץ עמו ולקבל את ברכתו של הצדיק.

בחג הסוכות קבע מרן כי בשל העומס הרב של הציבור שפוקד את ביתו הוא החליט לקצר בדיבורו ככל הניתן – בכדי לנצל כל רגע פנוי ללימוד התורה הקדושה – במקום לברך ברכה והצלחה, מברך הגר"ח בוה! (ראשי תיבות של ברכה והצלחה) .

בראשית חודש אדר עלה למעונו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי בחור ישיבה אלטרע' בחור, שזיווגו בושש מלבוא, הוא עלה כמנהג בני התורה וביקש ברכה לזיווג הגון, הגר"ח השיב כדרכו בקודש: "בוה"…

הבחור שב לביתו וסיפר לאמו על הברכה שאותה בירך הגר"ח, והיא בתגובה אמרה לבעלה, "אני לא מסתפקת בבוה! אני רוצה שידוך כבר החודש"!, אב המשפחה חסר אונים החליט לנסות את מזלו ועלה לבית ברחוב רשב"ם, "מרן שליט"א הבן שלי מתעכב זמן רב בשידוכים ואני רוצה ברכה, אני לא יכול לראות בצערה של רעייתי", אמר האב הנרגש למרן שר התורה.

מרן הרהר קמעה ויצא מגדרו "בקרוב בקרוב"! בירך הגר"ח מינה וביה ושלח את האב הנרגש לביתו, הוא סיפר לרעייתו את דבר הברכה והיא החלה לטפח תקוות לקראת הימים הבאים.

יום למחרת,הגיעה ההצעה, על הקו שדכן מאיזור הדרום, "יש לי שידוך לבן שלכם"! בישר בהתרגשות. היה זה יום לפני חג הפורים.

כעבור שבוע של פגישות מרתוניות, נשברה הצלחת, האלטער' התארס, בענבי גפן הגפן בענבי הגפן, הברכה של הגר"ח התממשה…..

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גם אצלינו היה דבר דומה
  הגר"ח שליט"א בירך ולא הסתפקנו בזה וביקשנו עוד ועוד במשך חודשים ארוכים עד שהוא אמר דברים יותר נחרצים ואכן המפנה התרחש במהירות
  אגב לא בועה אלא בוהַ (או בוהה)
  כתבה יפה ומשובחת!!!

  אבי הכוכב |
  הגב