המורדים תוקפים את אובמה: "מדובר בכישלון מנהיגותי"

 יממה לאחר הודעתו המתרפסת של נשיא ארה"ב ברק אובמה על כך שיעביר את  ההחלטה על התקיפה בסוריה לידי הקונגרס, אומרים גורמים באופוזיציה הסורית כי השהיית הפעולה עשויה להעניק רוח גבית לנשיא הסורי באשר אסד ולחזק את כוחות הצבא במלחמתם נגד המורדים.

באופוזיציה הסורית, הביעו אכזבה מהחלטת נשיא ארה"ב ואמרו. "מדובר בכישלון מנהיגותי", טען דובר רשמי  של אחד מארגוני האופוזיציה המרכזיים הפועלים נגד אסד.

לעומת זאת לבכירי המשטר הסורי חזר הצבע ללחיים בעקות ההססנות של אובמה. "סוריה תמחץ כל פעולה אגרסיבית מחוץ ותצא מנצחת", הבהיר איברהים מחמוד, ראש ועדת הביטחון של הפרלמנט.

לדברי הבכיר הסורי, ארה"ב מאיימת על ארצו למעלה משנתיים, מאחר והממשל בוושינגטון מסייע לכוחות האופוזיציה במדינה. "הצבא הסורי יגיב בעוצמה לכל תקיפה של פולשים זרים", הבהיר.

"אובמה נסוג מהחלטתו. הוא חייב להודות בניצחון של סוריה", טען אחד מבכירי אנשי הדת בסוריה. "סוריה הייתה מנצחת כל התערבות צבאית בזכות המנהיג שלה, אנשיה וצבאה. הדבר מוכיח פעם נוספת שאסור לנו להיכנע לאף אחד מלבד אללה".

 בקרב הצמרת הסורית  לעגו מקורבי השלטון  לחולשה האמריקנית. "העמדות הפוליטיות של אובמה שמו ללעג את הממשל בארה"ב וחשפו את חולשותיהם", אמר סגן ראש ממשלת סוריה ג'מיל קאדרי בריאיון לכלי התקשורת בלבנון.

"לנשיאים קודמים ולממשל בעבר, מעולם לא היה אכפת מדעת הקהל, הקונגרס או בעלות הברית של אמריקה", אמר סגן ראש הממשלה הסורי אך הדגיש כי משטר אסד ערוך לכל מצב ויישאר ער ודרוך לכל התפתחות, פנימית וחיצונית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.