המורים נגד קיצור החופש הגדול

מזכלי"ת הסתדרות המורים : "אנחנו נצא למאבק שמדינת ישראל לא ראתה כמותו"

בעוד לא מעט הורים אינם יודעים מה לעשות בחופש הגדול עם ילדיהם כאשר הם צריכים לשלב עבודה עם שהייה עם הילדים וכבר במשך שנים מבקשים מהממשלות לקצר את חופשת הקיץ

מסתבר שהנהנים הגדולים מכך המורים מתנגדים נחרצות לכך .

ועדה מיוחדת שהוקמה בכנסת לבחון את הנושא החליטה להמליץ על קיצור החופש הגדול לשישה שבועות וגם את אותם שבועות לפרוש על פני כל השנה .

מזכלי"ת הסתדרות המורים יפה בן דוד הגיבה :" "הסתדרות המורים מנהלת מו"מ מול משרדי החינוך והאוצר ולא מול ועדות הכנסת. האפשרות הישימה היחידה היא הרחבת בית הספר של החופש הגדול. כל מתווה אחר, אינו מקובל עלינו. כל ניסיון לאיים בחקיקה עוקפת במטרה ליישם מתווה אחר, ייענה בהשבתת כלל מערכת החינוך מהגנים עד התיכונים".

בנוסף הועדה החליטה כי שנת הלימודים תתחיל בא' אלול בכדי שלתלמידים תהיה מספיק שהות ללמוד על החגים ובנוסף שלא יווצר מצב כפי שקורה לא אחת כשהתלמידים שבים מחופשת הקיץ ולאחר מספר ימים מתחילים החגים ואז שוב התלמידים נמצאים בחופשה .

על כך גם הוסיפה בן דוד ואמרה : "אנחנו נצא למאבק שמדינת ישראל לא ראתה כמותו. מדובר בהצעה פופוליסטית שאינה ישימה כלל וכלל. שכל מטרתה גזירת קופון ערב היציאה לפגרה. רק מי שמנותק מהשטח יכול להציע הצעה שכזאת".

יו"ר הוועדה, ח"כ עודד פורר לא נותר חייב והשיב : "רק מי שמנותק מהשטח יכול לתת תגובה כמו שנתנה יפה בן דויד. היא לא תחזיק את הציבור הישראלי כבן ערובה להסכמים היסטוריים שאף אחד אפילו לא ראה אותם לגבי ימי חופשה. אני שב וקורא לשר החינוך ולשר האוצר ולארגוני המורים להכנס למו"מ על בסיס המתווה שהוצע. זה ישרת את טובת המורים , התלמידים והמשק כולו".

יחד עם זאת ראוי לציין כי בישראל ישנם יותר ימי לימוד מכל מדינה אחרת . בעוד שבישראל ישנם 142 ימי חופש במדינות הOECD ישנם 180 ימי חופש .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.