המחאה החברתית חוזרת ובגדול – גלריה מההפגנה הערב בת"א

הפגנות מחאה ענק  מתקיימות בשעה זו במספר מוקדים ברחבי הארץ  על רקע גזרות התקציב המדינה לשנים 2013 ו- 2014 

ההפגנה בתל אביב התחילה בשעה 21:00 במהלכה צועדים המפגינים לעבר שדרות רוטשילד בעיר. הפגנות נוספות מתקיימות בירושלים, חיפה, מודיעין, ראשון לציון, אשדוד.

כרגע צועדים כ-10,000 מפגינים ברחבי תל אביב  ונושאים שלטים נגד שר האוצר יאיר לפיד ונגד הגזרות החדשות בתקציב. חלק מהמשתתפים מרימים את דגלי יוון.

בחיפה הפגינו עשרות בני אדם בצומת חורב שבעיר  נגד התקציב החדש. המפגינים קוראים קריאות נגד הגזירות.

מוקדם יותר היום אמרו מארגני הצעדה בתל אביב, כי 150 אלף אנשים הוזמנו לאירוע דרך הפייסבוק מתוכם כ-10,000 מהם אשר אישרו את השתתפותם.

בראיון שהעניק לפיד ל"אולפן שישי" בערוץ 2, ביום חמישי ושודר ביום שבת. יצא שר האוצר נגד המחאות הצפויות נגד התקציב החדש, "אני מתאפק לא ללבוש שוב את הטי-שירט השחור ולצאת לכיכר ולקחת מיקרופון  ולהגיד להם: "נגד מי אתם מפגינים? כדי שהדירה שלכם תהיה שווה חצי? כדי שתאבדו את העבודה? אתם מפגינים נגד עצמכם! זה חסר הגיון", אמר לפיד .

בהפגנה אחרת שהתקיימה מול ביתו של שר האנרגיה והמים סילבן  שלום נעצרו 5 פעילים ממטה המאבק נגד ייצוא הגז במחאה על כוונת הממשלה לאשר את דו"ח צמח.

לאחר מכן ניסו חלק מהמפגינים לחסום את נתיבי איילון ליד תחנת הרכבת מרכז (ארלוזורוב). המשטרה הכריזה על ההפגנה כהפגנה לא חוקית.

הכנת הכתבה: אבי שיף

צפו בגלריית ענק מההפגנה נגד לפיד בתל אביב:

צילום פלאש 90

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.