לפיד מצית את המחאה החברתית – דפני ליף: "לפיד גומר אותנו – נחזור לרחובות"

 הגזירות הקשות שהציג לפיד הצליחו להוציא את הערמונים מהאש, המאמי הלאומי  הפך בן יום לאיש הכי שנוא במדינת ישראל עלי אדמות, לפיד צונח בסקרים –  וסופג ביקורת ציבורית רחבה שתוציא את ההמונים לרחובות ואת דפני ליף לרוטשילד.

גיבורת המחאה החברתית של 2012  דפני ליף  הודיעה כי  חוזרת להפגין ברוטשליד בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, תקפה ליף את דברי לפיד במסיבת העיתונאים המשותפת עם יושב-ראש ההסתדרות, עופר עיני הערב ואמרה . "חייבים להפסיק להסתכל על אזרחים כאן בתור כספומט", אמרה ליף . "הם צריכים להבין שאין לנו מאיפה להביא את הכסף. הם גומרים אותנו". לדבריה, ניתן להקל על הנטל של מעמד הביניים על ידי לקיחת כספים מרווחי הגז הטבעי.

"ביום שבת מתוכננת להתקיים הפגנה מול ביתו של שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, שעניינה הגז הטבעי, כשעה לאחר מכן תצא צעדה מכיכר הבימה שבאה להגיד דבר פשוט: 'הנה הכסף. הוא נמצא בגז. עזבו לנו את הכיס'".

 ליף המשיכה לתקוף את ההסכם עם תשובה ואמרה  "הגז הזה מגיע ממשאב טבעי של המדינה והוא יכול להקל על הנטל הכלכלי של מעמד הביניים", אמרה. "הקריאה שלי היא שכל מי שזועם – שייצא במוצאי שבת לרחוב. המדינה הזו מנוהלת על ידי מאפיונרים".

ההפגנה  עצמה תתקיים  במוצאי שבת מכיכר הבימה בתל אביב בשעה 20:30. בין לבין  מחר תתקיים הפגנה מול ביתו של שר האוצר לפיד,  ביום שישי צפויים אלפי תלמידים להגיע לבתי הספר לבושים  במדים שחורים, כמחאה על הקיצוץ המסתמן  בחינוך.

 מוקדם יותר שר האוצר התייחס הערב לראשונה לתקציב במסיבת עיתונאים שכינס במשרד האוצר. "אנשים כועסים, הייתי מעדיף לעמוד כאן ולהגיד איזה סוכריות החלטתי לחלק לעם, אך זו בדיוק ההתנהגות שגרמה לבור התקציבי שעמו אנחנו צריכים להתמודד. כולם מבינים שצריכים לסגור את הגירעון, אבל כולם רוצים שמישהו אחר ישלם אותו במקומם. אין ניסים בדברים האלה".

לפיד ניסה לתרץ שוב . "אני לא אחלק כסף שאין במדינה. אני לא מוכן להגיע למצב של יוון שבו אנשים קמו בבוקר ודירתם הייתה שווה חצי משוויה. זה לא יקרה במשמרת שלי. מנהיגות פירושה אחריות, ופירושה שצריך לפעמים לעשות את הדבר הלא פופולרי. אני מקבל עליי בהבנה את כל הביקורת".

בערוץ 2 פורסם סקר לפיו  אם היו מתקיימים בחירות "יש עתיד" הייתה מאבדת לפחות שבעה מנדטים, במענה לשאלה למי  הייתם בוחרים בו שוב (בוחרי "יש עתיד")?

47% כן

28% לא

25% לא יודעים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.