המחאה כנגד הרב ברלנד התבררה כמזוייפת (הקלטה)

רגע אחרי שסיים לעבור את הניתוח המורכב בבית החולים הפיצו אתמול מתנגדיו מכתב חריף נגדו תחת הכותרת 'חוטא ומחטיא את הרבים'.
הבוקר מתברר: הרבנים מכחישים שחתמו נגד הרב ברלנד. האזינו. { בדיקת 'קוקר'}

הסערה בברסלב בעקבות המחאה אחרי הרב אליעזר ברלנד נמשכת: הבוקר הפיצו מתנגדיו של ראש ישיבת שובו בנים מודעות רחוב בכל הריכוזים החרדים בהם נכתב כי הרב ברלנד חוטא ומחטיא את הרבים.

על המכתב חתמו שורה של רבנים בכירים בחסידות ברסלב.

אלא שמבדיקה מדגמית שערך אתר 'קוקר' עולה כי כל השמות של הרבנים אליהם פנינו מכחישים את המתקפה נגד הרב ברלנד ומצהירים כי הם חתמו על מכתב מחאה נגד ביזויו של הרב משה קרמר.

לדברי אחד הרבנים, ממתנגדיו של הרב ברלנד פנו לרבנים בבקשה לחתום על מכתב מחאה בעקבות תקיפתו של הרב משה קרמר והפכו את זה למכתב נגד הגר"א ברלנד בניגוד לדעת הרבנים.

כך לדוגמא הכחיש היום הרב שמעון שפירא את החתימה נגד הרב ברלנד ואמר כי החתימה הייתה מיועדת על מחאה בעקבות מה שנעשה לרב קרמר ולא נגד

הרב ברלנד ואנשי קהילתו. בהקלטה מסביר הרב שפירא כי גם את החתימה הזאת ביקש ממתנגדיו של הרב ברלנד שלא לפרסם.

במקביל גם הרב יוסף פרץ מכחיש הערב את המודעה עליה הוחתם שלא בידיעתו. "חתמתי לא נגד הרב ברלנד. אני רק נגד מה שעשו לרב קרמר, זה הכל. אני לא מסכים עם מה שהם כתבו". בנוסף הרב פרץ ביקש להשאיר הודעה לציבור חסידי ברסלב בו הוא מדגיש כי חתם אך ורק על מכתב מחאה בעקבות ביזויו של הרב קרמר.

גם הרב יצחק אנשין הכחיש היום את החתימות נגדו: "אני לא חתמתי נגד הרב ברלנד. אני חתמתי שאסור לפגוע ברבי משה קרמר".
בנוסף גם הרב כרמל הכחיש את החתימה נגד הרב ברלנד: "לי הראו הודעה שחתמתי ליד הרב שמעון שפירא". שאלה: אז חתמתם רק על המחאה נגד הפגיעה ברבי משה קרמר?. הרב כרמל: "אמרו לי שידפיסו את זה ככה. אני רציתי לחתום לידו (ליד רבי שמעון שפירא שהכחיש גם הוא את החתימה נגד הרב ברלנד")

גם הרב פנחס בונקר שחתום במודעה הכחיש הערב את החתימה נגד הרב ברלנד והסביר כי בכוונתו לצאת לציבור ולהכחיש את הדברים.

מי שעורר סערה בימים האחרונים הוא הרב מוטה פרנק אשר יצא נגד מסע הרדיפה שמתקיים נגד הרב ברלנד. לדבריו מדובר באנשים שרודפים את הרב ברלנד במשך עשרות שנים ומפעילים מכבש לחצים אדיר נגד כל מי שלא חותם נגד הרב ברלנד.

האזינו להקלטות

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עיתונאות חלמאית, כבר התפרסמו הקלטות ברורות שמסבירות את ההקלטות שהבאתם באופן ברור שכל אחד מהרבנים מסביר שחתם על כל המכתב כלשונו. ההטרדות הטלפוניות גרמו להם להגיד משפט אותו חתכו אנשי שובו בנים מתוך שיחה שלמה.

    אבי כהן |
    הגב