המחבלים משרונה תכננו פיגוע המוני ברכבת (וידאו)

כתב האישום כנגד המחבלים משרונה חושף פרטים חדשים: המחבלים קשרו קשר ‎לבצע פעולת נקם בשם דאע"ש במטרה לרצוח כמה שיותר ישראלים ולשם כך תכננו פיגוע ירי ברכבת ישראל. { כתב אישום}

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד שלושה מחבלים פלסטינים, ששניים מהם ביצעו את פיגוע הירי במתחם שרונה בתל אביב. מכתב האישום עולה כי המחבלים תכננו פיגוע ירי ברכבת ישראל. לבסוף שונתה התוכנית ורק שניים יצאו לפגע.

מכתב האישום עולה  פרטים חדשים על התוכניות שלהם ועל ההכנות לביצוע. השב"כ עצר שני פלסטינים החשודים שסייעו למחבלים לבצע את הפיגוע בתל אביב.

יונס עאיש מוסא זין, תושב יטא, הודה בחקירתו כי תכנן לצאת לפיגוע יחד עם שני המחבלים בני הדודים חאלד מחאמרה (20) ומחמד מחאמרה (21), אולם בסופו של דבר לא יצא מטעמים טכניים.הוא הודה כי סייע למפגעים באספקת אמצעי הלחימה ואף הסגיר תת מקלע מסוג "קרלו".

  לאחר שירדו מהרכב, נכנסו המחבלים לישראל דרך פרצה בקו התפר המשמשת להברחת שוהים בלתי חוקיים באיזור דרום הר חברון. לאחר כניסתם לישראל הגיעו השניים לשגב שלום, שם שהו מספר שעות בדירה ששימשה שוהים בלתי חוקיים, והתארגנו לקראת יציאתם לתל אביב.
הנאשמים תיכננו לבצע את הפיגוע ברכבת ישראל על ידי ביצוע ירי בנוסעי הרכבת שילכדו בקרונות ולא יוכלו לברוח, ובכך תיכננו לרצוח כמה שיותר ישראלים.
לפני הפיגוע,  חאלד אסף מידע בנוגע ללוחות הזמנים של הרכבת, תמונות של הרכבת עצמה, מסלולי הרכבות, מיקומם של הדוכנים למכירת כרטיסים, שערי הכניסה לתחנות הרכבת, הכניסות והיציאות של תחנות הרכבת, וכן כמות הנוסעים ברכבות השונות.

לאחר שגיבשו את המידע הם החליטו לבצע את  פיגוע הירי בקו הרכבת מת"א לחיפה. לצורך מימוש התכנית, החליטו הנאשמים להצטייד ברובים ותחמושת.

המחבלים רכשו חליפות רשמיות, שעונים, תיקי עור, נעליים, משקפיים ושעונים בעלות כוללת של כ- 2,600 שקלים. הם קנו שני סכינים באורך 30 ס"מ, מתוך מטרה שאם כלי הנשק יתקלקלו או יתקעו במהלך הירי או שתגמר התחמושת, יבצעו השניים פיגוע דקירה. הם קנו רעל עכברים כדי שיוכלו לעשות שימוש בסכינים הטבולות ברעל ולדקור באמצעותן אזרחים ישראלים נוספים ובכך להעצים את הנזק ההמוני המתוכנן.

כשהגיעו שני המחבלים לתחנת הרכבת בבאר שבע, גילו כי בפתח התחנה קיימים אמצעי ביטחון קפדניים כמו גלאי מתכות, ולכן תוכניתם השתבשה.

סמוך ל-20:00 החליטו לקחת מונית לתל אביב. בשעה 21:00 בערך הגיעו לתל אביב וירדו מהמונית ליד תחנת רכבת "השלום", הסמוכה למרכז עזריאלי. בהגיעם לתל אביב, חיפשו חאלד ומחמד מקום הומה אדם על מנת לבצע בו את הפיגוע. לצורך כך, שאלו עוברים ושבים היכן ישנן מסעדות או בתי קפה, ולאור המידע שקיבלו, החלו לצעוד למתחם "שרונה".

בשעה 21:30 נכנסו השניים לבית הקפה "מקס ברנר" התיישבו ליד אחד השולחנות. לאחר כמה דקות, כשהבחינו שהמקום הומה אדם, החליטו כי זה העיתוי לבצע את הפיגוע. חאלד ומחמד קמו ממקומם, שלפו את כלי הנשק וירו לכל עבר בכוונה לגרום למותם של ישראלים רבים ככל האפשר. במהלך הירי, לאחר שפגעו במספר אזרחים, התקלקלו כלי הנשק וחדלו לירות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.