המחבל בן ה-13 הואשם ברצח

הנער הפלסטיני שאבו מאזן הודיע על "מותו" יעמוד לדין, בפרקליטות מתכוונים להגיש כתב אישום נגד אחמד מנאסרה בן ה-13 שדקר יחד עם בן דודו יהודים בשכונת פסגת זאב בירושלים. בדרך יהיו קשיים משפטיים.

המחבל בן ה-13 שקר בן 13 לדין: הבוקר (שישי) הוגש כתב אישום נגד אחמד מנאסרה, שדקר יחד עם בן דודו שני בני אדם בשכונת פסגת זאב בירושלים.

אחמד יעמוד לדין בגין שני ניסיונות רצח. מחקירתו עולה כי מנאסרה ובן דודו חסן דקרו נער בן 13 שרכב על אופניו ופצעו אותו באורח אנוש, דקות לאחר שדקרו צעיר אחר ופצעו אותו באורך קשה. המחבל בן ה-13 עלה לכותרות לאחר שאבו מאזן טען בנאומו שמנאסרה "הוצא להורג", וישראל מיהרה להפיץ תמונות של הנער הדוקר מאושפז בבית החולים.

בשל גילו הצעיר של הפלסטיני יהיה בעיה משפטית לפרקליטות, מכיוון שהחוק בישראל אינו מאפשר לגזור עונש מאסר על נער מתחת לגיל 14 ואילו מנאסרה יהיה בן 14 רק בינואר. במידה  אם המשפט יסתיים עד אז תאלץ הפרקליטות לבקש מבית המשפט לגזור עליו עונש חלופי – שהייה במוסד לעבריינים צעירים לשנים בודדים. כעת בוחנים את האפשרות להאריך את תקופת המשפט כדי לאפשר את הטלת העונש.

השבוע שוחרר לביתו הנער בן ה-13 שנפצע באורח אנוש בפיגוע הדקירה, אחרי שאושפז במשך שבועיים ביחידה לטיפול נמרץ ובמחלקה הכירורגית בבית החולים הדסה הר הצופים. מבית החולים נמסר כי מצבו של הנער מוגדר כעת טוב. שחרורו מתווסף לשחרורו של הפצוע הנוסף בפיגוע, של פצוע בן 21 ששוחרר מבית החולים בתחילת השבוע.

פרופסור אחמד עיד, מנהל המחלקה הכירורגית בהדסה הר הצופים, סיפר היום על הפעולות הרפואיות שבוצעו בשבועיים שחלפו לייצוב מצבו של הנער: "הוא הגיע לבית החולים במצב של מוות קליני. בעקבות פצע הדקירה, לא היה לו לחץ דם והיה לו דופק איטי. ביצענו פעולות החיאה בחדר המיון, ראינו שיש לו פצע דקירה בכתף הימני. אטמנו את הדימום והצלנו את חייו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.