החייל עומרי לוי הי"ד נרצח בפיגוע בבאר שבע

הותר לפרסום כי חייל צה”ל שנרצח בפיגוע הדקירה והירי בתחנה המרכזית בבאר שבע, הוא סמל עומרי לוי הי”ד, בן 19 ממושב שדי חמד שבשרון. {הותר לפרסום}

הותר לפרסום כי חייל צה”ל שנרצח בפיגוע הדקירה והירי בתחנה המרכזית בבאר שבע, הוא סמל עומרי לוי הי”ד, בן 19 ממושב שדי חמד שבשרון.

במהלך הפיגוע, שפרטיו עדיין נחקרים ומצויים תחת צו איסור פרסום, נפצעו ארבעה חיילים נוספים – אחד מהם באורח קשה ושלושה באורח קל. שני אזרחים וארבעה שוטרים נפגעו אף הם בדרגות פציעה שונות, בפיגוע נהרג גם הפטום זרהום, נתין זר מאריתריאה, שנורה על ידי כוחות הביטחון משום שחשדו בטעות שהוא מחבל.

המחבל שביצע את הפיגוע בבאר שבע הוא מוהנד אלעוקבי, בן 21 מהפזורה הבדואית, במשטרה ומערכת הבטחון בודקים כי יתכן והיה רק מחבל אחד, ואילו השני שנחשד כמחבל הוא אריתראי שנקלע למקום, ומחמת צבע עורו חשדו בו ולכן המאבטח ירה בו ופצע אותו אנוש.

מורן, עדת ראייה לפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע סיפרה כי "כמות היריות הייתה מטורפת ולא ידענו מה בדיוק קורה, הייתי בחנות ופתאום שמענו קולות ירי. לא הבנו מה הולך וישר התחבאנו מתחת לקופה. שמענו צעקות ומטחי יריות.

מורן, תושבת באר שבע, המשיכה וסיפרה כי מיד לאחר מכן אנשי כוחות הביטחון נכנסו אל התחנה. "רק אז המוכרת הוציאה אותנו מהחנות. ולמקום הובאו מלא אמבולנסים". היא ציינה כי למרבית המזל, ובשונה מבדרך כלל בימי ראשון – התחנה הייתה לא מלאה. "רק עכשיו, כשהגעתי הביתה, הלחץ השתלט עליי. אני פתאום תופסת מה קרה".

עד ראייה אחר סיפר לוואלה! NEWS: "זו שעה שכל החנויות נסגרות. פתאום שמענו ירי ואני רואה מולי מחבל יורה ופוגע באזרח שלוש פעמים בחזה. היה לי קשה לעכל בהתחלה שזה פיגוע. הסתובבתי והוא עוד יורה באוטומט לכל הכיוונים. עד עכשיו לא לא מבין איך הוא לא פגע בי".

"ברחתי לתוך החנות ופתאום הסתערו עליו מאבטחים ושוטרים. ירו עליו. הוא נפל למרכז הרחבה, אבל לא נהרג. הירי לא שיתק אותו. אזרחים הגיעו ועמדו מסביב ואז שוב היה ירי, כולם ברחו לצדדים. שוב היו יריות מכל הכיוונים על מחבל נוסף.

בכיר החמאס חוסאם בדראן, מגיב לפיגוע בבאר שבע: "הפעולה היא תגובה טבעית להוצאות להורג שמבצעת ישראל, בדם קר. האינתיפאדה נמשכת ומסלימה עד שתשיג את מטרותיה בהרתעת הכובש וסילוקו"

הפיגוע החל רכב ובו שני מחבלים חמושים אחד עם סכין ואחד עם אקדח הגיע לבאר שבע, המחבלים נכנסו לתחנה המרכזית והתפצלו כל אחד לצד אחר של התחנה, אחד המחבלים החל לירות מצד אחד, בעוד שהמחבל השני פתח במסע דקירות והצליח לחטוף נשק של חייל, אחד המחבלים חוסל, המחבל השני נלכד בידי מערכת הבטחון לאחר שנוטרל ביריות ומצבו קשה, כשהמון זועם ניסה לכלות בו את זעמו, יתכן ויש מחבל שלישי שנראה נמלט מהמקום עם רכב על פי עדי ראיה.

אדם אחד נפצע באורח אנוש בפיגוע הירי שאירע לפני זמן קצר (ראשון) בתחנה המרכזית באר שבע. שני בני אדם נוספים נפצעו באורח קשה ושניים באורח בינוני. כמה נפגעי חרדה במקום. אחד הפצועים הוא שוטר. אחד המחבלים חוסל ומחבל נוסף נוטרל ונפצע באורח קשה.

נבדקת אפשרות שהמחבל נכנס לתחנה המרכזית בדרך עקיפה על מנת לחמוק מאנשי האבטחה. סביר שמדובר בפיגוע מאורגן יותר, ובמסגרת זו לא מן הנמנע שהמחבל הכיר היטב את התחנה והכיר את כל דרכי הכניסה אליה.

משמעות נוספת של פיגוע מאורגן היא שמאחורי המחבל עומדים ככל הנראה אנשים נוספים שסייעו לו לבצע את הפיגוע.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בבאר שבע חייל צה"ל נהרג, ו-9 נפצעו בפיגוע ירי ודקירות, בתחנה המרכזית בבאר שבע. תודה לקל שיש חיילים להגן, תראו כמה החיילים עזרו כן!!! ממש מצחיק. כל הצרות רק בגלל החרדקי"ם. רבותי רק לבטוח בשם.

  ראשון |
  הגב
  • לתקן הצניעות. ואז השם ישלח רופ"ש לכל הפצועים במהרה, אמן !

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב