המחבל ששבת רעב ישוחרר: "נגרם נזק מוחי"

מתוצאות בדיקת ה-MRI שנערכה לו עולה כי העציר המינהלי אכן סובל מנזק מוחי כתוצאה ממחסור בוויטמין. האסיר ישוחרר לאור החלטת המדינה

לאחר שהמדינה הודיעה לבג"ץ כי תסכים לשחרור מוחמד עלאן אם יוכח שנגרם לו נזק מוחי בלתי הפיך – מתוצאות בדיקת ה-MRI שנערכה לו עולה כי העציר המינהלי אכן סובל מנזק מוחי כתוצאה ממחסור בוויטמין.

 

"במהלך היום הוא החל לאט לאט לאבד את הקשר הקוהרנטי עם הסביבה ולא דיבר לעניין, דבר שיכול להצביע על בעיה במוחו", אמר הערב ד"ר חזי לוי, מנהל בית החולים ברזילי. "בבדיקה שנערכה לו ראינו שיש בגוף מסוים במוח נזק שמתאים לתמונה הקלינית שראינו".

מוקדם יותר בג"ץ דן היום בדלתיים סגורות בבקשה לשחרר את עלאן. "אם מצבו הרפואי והקוגניטיבי בלתי הפיך, הוא ישוחרר מהמעצר המינהלי", הבהירה המדינה. הדיון הופסק לצורך התייעצות וקבלת חוות דעת רפואית מורחבת.

 

עלאן, שובת רעב כבר 64 ימים, שב אתמול להכרתו – מקורביו טוענים כי מצבו הרפואי והנפשי הידרדר מאוד.

במשפחתו איימו כי אם לא ישוחרר הוא יחריף את שביתת הרעב, אלאן הצהיר בפני בני משפחתו כי הוא מוכן גם למות – ובמערכת הפוליטית גוברים הקולות נגד שחרורו וגם נגד המשך הטיפול בו.

בסביבתו של העציר המנהלי הבהירו לחדשות 2 Online כי הם מסרבים להצעת הפשרה לפיה המדינה לא תבקש את הארכת מעצרו בתום התקופה שנקבעה מראש, ב-3 בנובמבר. הם דורשים שחרור מיידי לבית משפחתו בשכם.

 

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הביע לפני הדיון תקווה כי עלאן לא ישוחרר. "אני מתנגד נחרצות לכל ההצעות שמועלות לשחרורו של המחבל עלאן", אמר. "שחרורו יהווה פרס על שביתת הרעב שהוא יזם ועלול לגרום לשביתות רעב המוניות בקרב העצירים הביטחוניים אחרי שהם יגלו כלי חדש שדרכו ניתן לסחוט את מדינת ישראל. בטרור נלחמים בתקיפות ולא מחפשים פשרות".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.