המחדל בעיר הבהדי"ם: ברוב הפתחים אין מזוזות (הקלטה)

המהדורה המרכזית של רדיו 'קול ברמה' חושפת: מחדל בעיר הבהד"ים: במרבית הפתחים לא הותקנו מזוזות. האזינו

העיתונאי מנדי ריזל הכתב לענייני צבא וביטחון של רדיו 'קול ברמה' חשף הערב במהדורה המרכזית של 'קול ברמה' עם ישורון תורג'מן כי חודש לאחר שנחנך הבסיס הראשון – במרבית הפתחים במחנה הצבאי לא נקבעו מזוזות.

סיפור זה מצטרף למחדל נוסף בעיר הבהד"ים בתחום הדת שנחשף בתחילת השבוע ב'קול ברמה', ולפיו בבסיס מתבצעות עבודות שתילה בעיצומה של שנת השמיטה זאת בניגוד לפקודות.

הרב רם ראב"ד, לשעבר רב חיל האויר, מתח ביקורת על התנהלות הרבנות הצבאית בעת הזאת, שלדעתו הביאה למצב הנוכחי: "למה הולכים להיכנס לבסיס שאין בו מזוזות? יהודי לא מתגורר במקום שאין בו מזוזה, כמו שלא נכנסים שאין בו מרפאה, לא נכנסים לבסיס שאין בו בית כנסת, ולא נכנסים לבסיס שאין בו מזוזה".

הרב רם ראב"ד, רב חיל האוויר לשעבר האשים את הרבצ"ר הרב פרץ בהתדרדרות כוחה של הרבנות הצבאית: "הרב פרץ אין לו שום מגמה לעשות משהו. יש לו מגמה אחת, לעשות הכל כדי להישאר בתפקידו. אנחנו עברנו על כמה דברים שקורים בתקופתו של הרב פרץ, וידענו להתמודד עם זה. ההתדרדרות התחילה עם כניסתו והיא לא מפסיקה, הגענו לחזיר, הגענו לשמיטה, הגענו למזוזות, מה עוד יכול לקרות?!"

מדובר צה"ל נמסר ל'קול ברמה' כי "המזוזות אשר יועדו להתקנה בקריית ההדרכה נבדקו מדגמית ונמצאו לא כשרות. בשל כך אושר זמנית על ידי הרבנות הצבאית שלא להתקין אותן ולהמתין להגעתן של מזוזות כשרות אשר חלקן כבר נרכשו".

האזינו (באדיבות קול ברמה)

2

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.