גליק התלונן 5 פעמים על הסתה לרצח נגדו, המשטרה התעלמה

לאחר שנורה על ידי רוכב אופנוע בירושלים ונפצע קשה, נודע כי פעיל הימין פנה בעבר למשטרה בשל איומים על חייו. עם זאת, תלונותיו נסגרו בגין "חוסר עניין לציבור". במשטרה מכחישים

בבוקר שאחרי הירי בפעיל הימין, יהודה גליק, מעלים מקורביו טענות קשות באשר להתנהלות המשטרה בעניינו: מתברר כי גליק התלונן חמש פעמים במשטרה בגין איומים על חייו. עם זאת, כל התלונות נסגרו בגין "חוסר עניין לציבור". מהמשטרה נמסר כי נושא התלונות של גליק והמשמעויות שלהן ייבדקו בהמשך עם הגורם שאמון על כך. לאחר מכן אמר מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה אדרי, כי "במחוז לא מכירים תלונה שלו, ולא היה איום או התרעה קונקרטית על הכינוס במרכז מורשת בגין".

גליק, שמתואר בכלי התקשורת הפלסטיניים כ"מנהיג המתנחלים שעולים להר הבית", סבל בחודשים האחרונים מהסתה הולכת וגוברת נגדו, לאחר שהתקשורת הפלסטינית הרבתה לעסוק כמעט באופן יום-יומי בכניסה של יהודים להר הבית. השם של יהודה גליק הופיע כמעט בכל הידיעות, שבהן הוא מתואר כ"רב קיצוני". במקרה הסתה אחד מיני רבים, גליק אף סומן בעיגול אדום סביבו בתמונות שפורסמו בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". בתמונות שהגיעו אל אחותו בפייסבוק מופיע גליק עם "איקס" עליו ומעליו הכיתוב: "מוות לך בקרוב".

במקביל, אביו של יהודה גליק אמר הבוקר כי המשטרה "התעללה בבנו". לדבריו, "מאשימים אותו בכל מיני דברים כי לא רוצים שיהיה בהר הבית. האיש הזה הוא איש שלום שאפילו לא צועק. הוא מתיידד עם ערבים ונוצרים. הוא לוחם על זכויות יהודים לעלות להר. מגיעה לו הגנה והוא לא קיבל אותה לצערי. הייתה עלילת דם נגדו".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לפי ההלכה אסור לעלות להר הבית וזה איסור כרת ממש

  כָּרֵת הוא עונש שמופיע בתורה, ונזכר כעונשם של 36 חטאים. במסכת כריתות, היא מסכת העוסקת בדברים הקשורים לעונש זה.

  העבירות שיתחייב עליהן האדם כרת הם מבוארים במשנה, מסכת כריתות, פרק א` משנה א`, וזה לשון המשנה:

  שלשים ושש כריתות בתורה: הבא על האם, ועל אשת אב, ועל כלתו, הבא על הזכור, ועל הבהמה, ואשה המביאה הבהמה עליה, הבא על אשה ובתה, ואשת איש, הבא על אחותו, ועל אחות אביו, ועל אחות אמו, ועל אחות אשתו, ועל אשת אחיו, ועל אשת אחי אביו, (ועל אשת אחי אמו), ועל הנדה, והמגדף את ד`, ועובד עבודת כוכבים, והנותן מזרעו למולך, ובעל אוב, ומחלל שבת, וטמא שאכל קרבן,

  {{{{{{{{{{{{{{{והבא אל המקדש טמא}}}}}}}}}}}}}}}}}}….

  (לעלות להר הבית זה איסור כרת)

  והאוכל חלב, ודם, ונותר, ופיגול, והשוחט, או מעלה בחוץ, והאוכל חמץ בפסח, והאוכל, או העושה מלאכה ביום הכפורים, והמפטם את כדוגמת השמן המשחה, והמפטם כדוגמת הקטרת, והסך את השמן המשחה, ומי שאינו עושה את הפסח, והמבטל את המילה.

  לפי ההלכה אסור לעלות להר הבית וזה איסור כרת ממש |
  הגב
 2. אם תשאלו: "למה העולם לא מגנה?"
  בגלל שאתה נתניהו, בעצמך מגנה ומבזה חוק היהדי של הגיור ע"פ ההלכות של התורה הקדושה…..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב