"המחלוקת העיקרית היא הסירוב של הפלסטינים להכיר במדינה יהודית"

רגע לפני שהוא חוזר לישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק ראיון לרשת MSNBC האמריקנית שם הצהיר כי "ישנם 2 תנאים למדינה פלסטינית: הכרה מצדם במדינה יהודית וזניחת הפנטזיות להשמיד אותנו, ושליטה ביטחונית ישראלית ממערב לירדן".

רגע לפני שהוא חוזר לישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק  ראיון לרשת MSNBC האמריקנית שם הצהיר  כי "ישנם 2 תנאים למדינה פלסטינית: הכרה מצדם במדינה יהודית וזניחת הפנטזיות להשמיד אותנו, ושליטה ביטחונית ישראלית ממערב לירדן".

בראיון הבהיר נתניהו כי נושא ההתנחלויות הוא נושא חשוב, אך כזה שאינו עומד בבסיס המחלוקת בין ישראל לפלסטינים, "המחלוקת העיקרית היא סביב הסירוב של הפלסטינים להכיר במדינה יהודית בגבולות כלשהם. חזרנו לגבולות 67' בעזה ומה שהם עשו שם היה לירות עלינו טילים ולחפור מנהרות"

על היחסים בין ישראל למדינות ערב אמר נתניהו כי "הסוגיה הבוערת היא איך אנחנו מתקדמים לשלום עם מדינות ערב שרואות בישראל בעלת ברית בכל הקשור במאבק באירן ובדאע"ש".

על היחסים עם אירן השיב נתניהו כי "הם נעשים תקיפים יותר. לאחרונה הם ביצעו ניסוי בטיל בליסטי בניגוד להחלטת האו"ם ועל הטיל היה חרוט בעברית 'יש לחסל את ישראל' – זה לא מבטא כוונות שלום". לדברי נתניהו, "ההתנגדות באירן אינה רק כלפי ישראל אלא גם כלפי ארה"ב והחברה החופשית".

בתשובה לשאלה על ההבדלים בין ממשל אובמה לממשל טראמפ השיב נתניהו כי "היו לי מחלוקות עמוקות עם הנשיא אובמה, בעיקר בנושא אירן, אבל עדיין קיבלנו סיוע ביטחוני משמעותי לעשור הבא. יש ברית חזקה מאוד בין המדינות ואני לא אכחיש שהייתה לי פגישה מאוד מאוד חמה עם טראמפ".

"זו תחושה גדולה של קרבה וחברות", סיכם נתניהו. "אני חושב שזה מה שהעם האמריקני מרגיש כלפי העם בישראל, ולהפך. אנחנו מאמינים באתם ערכים של חירות ודמוקרטיה, ואנחנו הדמוקרטיה האמתית היחידה באזור בעייתי מאוד".

בריאיון  עבור רשת Fox News המזוהה עם הממסד הרפובליקני הגן נתניהו על צווי ההגירה של הנשיא טראמפ. "לכל מדינה צריכה להיות הזכות להגביל כניסה אליה", טען נתניהו. "אני חושב שזה מאוד חשוב למנוע טרור. אתם סבלתם פיגוע טרור גדול. כשהנשק נהיה מתוחכם ומסוכן יותר והאיום מהטרור נהיה מסוכן יותר, כך גם הדרך למנוע אותו קשה יותר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.