המחמאה הנדירה של זאחלקה לגפני

הח"כ המיליטנטי מ'הרשימה המשותפת' העניק ראיון ל'הארץ' במהלכו הוא סגר חשבון עם ח"כים מהשמאל ובחר לפרגן דווקא לגפני {"היחיד"}

אחרי מכתב התמיכה השערורייתי שלהם בחיזבאללה, העניקו נציגי בל"ד ראיון למוסף 'הארץ' וניסו להדוף את הטענות נגדם.

במהלך הראיון סגרו הנציגים חשבון עם הח"כים משמאל שתקפו אותם. "איזה מין שמאל זה שרוצים לגרש ערבים מהכנסת והם שותקים? איך יכול להיות? בכלל, מה שעשה הימין לפלסטינים זה אולי 5% ממה שעשה השמאל. מי שאחראי לנכבה ב–48' זה השמאל הציוני, מי שאחראי על הכיבוש ב–67', וכל המלחמות כמעט, מי שעשה את הטבח בכפר קאסם ואת הטבח באוקטובר 2000 — הכל זה השמאל הציוני", אמר ח"כ זאחלקה.

זאחלקה הוסיף: "מהנדסי מדיניות האפליה הם אנשי השמאל הציוני. מי שהפקיע לנו 75% מהאדמות שלנו זה השמאל הציוני. מי שניסה ליצור את הערבי החדש. יגאל אלון נהג להזמין את הנכבדים הערבים אליו ביום העצמאות ולהגיד להם: 'אני רוצה שאתה תהיה ערבי גאה ואזרח נאמן'. הרצוג לא פחות גרוע מהם. השמאל הציוני זו הצביעות בהתגלמותה".

בסיום חשף זאחלקה פקט מענין על יחסיו עם יתר חברי הכנסת: "אני אגיד לך עוד משהו. בהיסטוריה של הכנסת, מכל חברי הכנסת שאני הכרתי, אתה יודע מיהו חבר הכנסת שמעולם, ולי יש אוזן, שמעולם לא שמעתי ממנו ניואנס של גזענות?

משה גפני. גם אנשי ש"ס יכולים לריב איתך, אבל לא להתנשא. גם אורלי לוי־אבקסיס לא מסתכלת עלינו מלמעלה. במרצ יש אנשים שמתנשאים מעליך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.