המטה הדתי בעבודה: "שהפריימריז לא יתקיימו בבין המצרים"

המטה הדתי והמסורתי במפלגת העבודה מבקש להקדים את הפריימריז ליו"ר העבודה, ב-10 ימים כדי שהסיבוב השני בבחירות לא יתקיים בתקופת בין המצרים "שלושת השבועות" בין י"ז בתמוז לט' באב. {פנייה להרצוג}

המטה הדתי והמסורתי במפלגת העבודה מבקש להקדים את הפריימריז ליו"ר העבודה, ב-10 ימים כדי שהסיבוב השני בבחירות לא יתקיים בתקופת בין המצרים "שלושת השבועות" בין י"ז בתמוז לט' באב.

במכתב ששיגר אלי סדן, ליו"ר מפלגת העבודה, יצחק הרצוג ומזכ"ל המפלגה ערן חרמוני הוא פונה להרצוג בדרישה כדי למנוע "סיבוב שני" ב"שלושת השבועות" – בין י"ז בתמוז לט' באב החל בין 11 ביולי ל-1 באוגוסט: "לאור התארגנותה של מפלגת העבודה לקיום בחירות ליו"ר המפלגה ומועמדה לראשות הממשלה בחודשים יוני-יולי 2017 אנו קוראים למפלגת העבודה להימנע מלקיים את מערכת הבחירות במועדים אשר רגישים לציבור הדתי והמסורתי".

במכתב הוא מפרט את התאריכים: שלושת השבועות ותשעת הימים החלים בתאריך העברי בין י"ז בתמוז לט' באב (11 ביולי / 1 באוגוסט) – בימים בהם אבל עם ישראל על חורבן מולדתו, ארץ ציון וירושלים.

אלה מועדים שלא נהוג בהם להתחתן ולהינשא ונוהגים בהם מנהגי אבלות.

עוד מוסיף במכתבו כי "במקורותינו נאמר כי ימים אלו ימים קשים הם, ובהם אירעו הטרגדיות הגדולות של העם היהודי בחורבן בית מקדש ראשון ושני וימים קשים אלו אין בהם סימן ברכה ומזל טוב".

במכתבו הוא מתריע בפני הרצוג, "כי במידה ותנהג כך מפלגת העבודה, ותימנע מלקיים את הבחירות ב'ימים רעים' אלו היא תקרב את הציבור הדתי והמסורתי אליה ותחזיר לעצמה את חוסר המזל שמאפיין אותה בשנים האחרונות. צעד זה יחזק את הדימוי של המפלגה כרגישה לצרכי הציבור הדתי והמסורתי ויתרום להגבלת סיכוייה של מפלגת העבודה להתקרב לציבור הדתי והמסורתי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.