המטייח: מנדלבליט סוגר את התיק נגד בכירים בפרקליטות

למרות הביקורת, היועץ המשפטי לממשלה החליט לסגור את התיק הפלילי נגד בכירות בפרקליטות

 

 

למרות הביקורת החריפה של נציבות הפרקליטות וקביעת ועדת האתיקה של לשכת עוה"ד, החליט היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק הפלילי נגד בכירות בפרקליטות ביניהן דינה זילבר, שהיו מעורבות בניסיון לשנות את עדותו של מנהל המכון הפתולוגי בבית המשפט. "פעלו ע"פ הנוהג המקובל בפרקליטות".

 

התנועה למשילות ודמוקרטיה פנתה למשטרה לפני שנה וחצי בתלונה על עבירות פליליות לכאורה שביצעו ארבע בכירות במשרד המשפטים ובפרקליטות בהן המשנה ליועמ"ש דינה זילבר והמשנה לשעבר אורית קורן.

 

כעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קובע כי התלונה לא תיחקר עוד והתיק נגד הפרקליטות יסגר, זאת בניגוד למסקנות דו"ח נציבות הביקורת על הפרקליטות של נשיאת בית משפט מחוזי בדימוס הילה גרסטל שקבעה כי "התנהלות זו פגומה ואסורה, מדובר בניסיון לשנות עדותו של עד, ניסיון למנוע את התמונה העובדתית-המקצועית המלאה מבית המשפט", וכן בניגוד לקביעת ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין שקבעה כי הבכירות פעלו באופן לא אתי.

 

התלונה מבוססת על ממצאי דו"ח נציבות הביקורת על הפרקליטות בו תועד כיצד אותן פרקליטות שידלו את מנהל המכון לרפואה משפטית הד"ר חן קוגל לשנות תצהיר חתום אותו הגיש לבקשת בית המשפט במסגרת הליך שהתנהל בין הד"ר מאיה פורמן רזניק לבין משרד המשפטים.

לאחר שהתלונה נסגרה, הגישה התנועה למשילות ודמוקרטיה ערר על ההחלטה וציינה כי התיק נסגר מבלי שבוצעה כל פעולת חקירה וכן לא ברור מי אחראי לסגירת התיק, משום שהמשטרה טענה כי היועץ המשפטי לממשלה הקודם הוא שהורה לסגור את התיק ואילו הפרקליטות טענה כי המשטרה קיבלה את ההחלטה בעצמה.

 

בחודש שעבר קבע נציב הביקורת על הפרקליטות כי אכן התיק נסגר "בטעות" כלשונו, ו"מבלי שהתקבלה בו החלטה לגופה". רוזן כתב כי יש להמתין ולראות מה יהיו תוצאות הערר.

אתמול קיבל היועץ המשפטי לממשלה החלטה בעניין. במכתב ששיגר מנדלבליט לתנועה למשילות ודמוקרטיה הוא קובע כי למרות שקודמו, וינשטיין הכריע בדברים הוא בחן שוב את הטענות ואת הערר שהוגש והוא הגיע למסקנה כי הנילונות "פעלו ע"פ הנוהג המקובל בייצוג המדינה בערכאות, והדברים לא מעלים כל חשד לביצוע עבירה על ידן".

 

מנהל התנועה יהודה עמרני מביע תמיהה על קביעתו של מנדלבליט כי מעשים אלה הם הנוהג המקובל בפרקליטות ואומר כי: "הקביעה של מנדלבליט זועקת לשמיים, שופטת בדימוס קבעה כי זו התנהלות חמורה, ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין קבעה כי נפל פגם אתי, ואל מול אלה עומד היועץ בלא כחל וסרק ואומר כי זהו הנוהג בפרקליטות. דגל אדום מתנוסס מעל הקביעה של היועץ המשפטי לממשלה והיא אזעקה מצלצלת על הנוהג המקובל בפרקליטות".

בתנועה למשילות ודמוקרטיה מתכוונים לפנות לבג"ץ נגד החלטת היועץ לסגירת התיק אודות פעילות בכירות משרד המשפטים.

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מושחת יישאר מושחת עד שיבוא יום דינו!

  מנדלבלוף היזהר! ה" רואה ובוחן כל לבב! יום הדין שלך יגיע, בעזרת ה"!

  רחל שחורי |
  הגב
 2. הפושע מנדלביט

  ראד הממשלה חייב לפטר את העבאיין מנדלביט לאלתר..הוא פושע מועג לפורנות אדם שמזמן היה צריך לשבת בכלא !!

  עם ישראל |
  הגב
 3. שחיתות

  איך,איך ריבון העולמים הוא מעז להתנהג כמו אלוקים..האיש מרשה לעצמו לבטל החלטות פסיקות בדיקות והכל כאילו בשם החוק..מנדלבליט העם לא מטומטם..אתה עושה ככל העולה ברוחך ומתפלא שאנשים מפגינים שנאה כלפיך❓..אני מתפללת שהאמת תצא לאור..

  סיגל |
  הגב
 4. אסור שהפרקליטות תחליט

  במקרה של פרקליט סורח,אסור שחבריו למקום העבודה יחליטו אם להעמידו לדין.חייבים להעביר אחוצה לוועדה בלתי תלויה ,שתחליט אם להעמיד לדין.

  אייל |
  הגב
 5. פושעים ברישיון

  כנופיית שלטון החוק צחוק, עושים מה שבא להם, ברור לגמרי שזדורוב הוא קורבן שלהם, אבל ככה זה גרמנים, אין מצפון אין לב, רוע צרוף

  מהפיכה עכשיו |
  הגב
 6. סגירת תיקים של הפרקליטות.

  צר לי כי אמינות הציבור ביועץ הממשלה ובפרקליטות הוא בשיא השפל שהיה במדינת ישראל מיום הקמתה. אין להם להלין על חוסר האמינות שיש היום בפרקליטות הם יכולים לבוא בטענה רק לעצמם על חוסר האמינות . מה שנראה כי ניצן הבטיח לנקות את השטח לכל דורשי שלומו . ומבאי ביתו לבל יורע להם לאחר צאתו . בושה וחרפה שיש היוע'ש שלא מסוגל לתת החלטות על צדק צדק תירדוף. מעניין כל ההחלטות של פרקליט המדינה ושל היועמ'ש הם סגירת תיקים של הפרקליטים שסרחו במערכת המשפט ואין ולו תיק אחד להצדיק את הסרחון שיש בםרקליטות.

  חיים בן שטרית |
  הגב