המידע שעלול לסבך את ראש הממשלה

גידי וייץ חושף ב"הארץ" כי חוקרי יאח"ה חוקרים חשד לפיו אחד מבעלי ההון העניק לראש הממשלה טובות הנאה. נתניהו צפוי להיחקר שוב.

חודשים ספורים מאז שהמשטרה פתחה בחקירה כנגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ושר האוצר לשעבר הירשזון, הספיקו ליועץ המשפטי דאז מני מזוז להגיש כנגדם כתב אישום, אלא שאצל ראש הממשלה הנוכחי,זה נסחב ונמרח. לפני יותר משנה המשטרה תפסה את האייפון של ראש לשכת ראש הממשלה לשעבר, ארי הרו, ובו הקלטות שתיעדו את עסקת ההון שלטון בין נתניהו למוזס, עיתון תמורת שלטון; כמו כן, עשרה חודשים עברו מאז איל ההון ארנון מילצ'ן נחשף כמי שמשמש כספונסר של האיש ברחוב בלפור, למרות הכל – החקירה הולכת ומתארכת.

הבוקר, חושף גידי וייץ ב"הארץ" מידע חדש שעלול לסבך את ראש הממשלה, על פי הדיווח, לידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה הגיע  מידע לפיו אחד מבעלי ההון העניק לו על פי החשד בעבר טובות הנאה. נתניהו צפוי להיחקר שוב וכך גם העדים בפרשה.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה ל"הארץ": "אין בכוונתנו להתייחס למהלכי חקירה, ואין בכך לאשר או להכחיש את הדברים". נתניהו עצמו הכחיש לאורך כל החקירה נגדו שעבר עבירה פלילית כלשהי, ומטעמו נמסר ש"לא יהיה כלום, כי לא היה כלום". בהתייחסו לפרשת טובות ההנאה, טען ראש הממשלה שאין פסול בכך שקיבל מתנות מחברים.

בעבר נתקל מילצ'ן בקשיים לחדש את הויזה, ומי שסידר לו את הבעיה, הוא ראש הממשלה, אלא שהיועץ המשפטי סבור כי נתניהו היה מסייע לו גם אם לא היה מקבל סיגרים, שמפניה ורודה או תכשיטים, וזאת בשל תרומתו של איל ההון לביטחון המדינה.

בכיר במשרד המשפטים דוחה את הטענות כי היועץ המשפטי נוהג בנתניהו בכפפות של משי, "היועץ מגלה בתיקים של נתניהו זהירות ומקצועיות", והרצון לסיים את החקירה במהירות לא יבוא על חשבון אלו.

ההערכה כעת היא שעד סוף 2017 ייגזר גורלו המשפטי של ראש הממשלה, אלא שזה היה אמור לקרות הרבה קודם לולא מידת הרחמים  והיחס הנדיב שהוא מקבל מהיועץ המשפטי אותו מינה נתניהו. או כפי שכינה אותו אלדד יניב "היועץ המשפחתי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.