המיזם "ישראל דיגיטלית" יציב את ישראל בשורה הראשונה של המדינות המתקדמות טכנולוגית תיבת דואר נכנס x

ראשונה בתולדותיה, מדינת ישראל אירחה היום (ג') את הכנס השנתי של פורום D9, פורום תשע המדינות הדיגיטליות.
את הכנס הייחודי, הובילה השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, הממונה על המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית, אשר מכהנת השנה כנשיאה התורנית של הפורום.

בכנס, הוצגו הפיתוחים החדשניים המציבים את ישראל בחזית החדשנות הדיגיטלית בעולם, נערכו מושבים בנושאי ערים חכמות, חינוך דיגיטלי, בריאות דיגיטלית, כלכלה דיגיטלית, סוגיות אתיות בעידן דיגיטלי וטרנספורמציה דיגיטלית.
בנוסף, השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל השיקה את "קמפוס", הפלטפורמה הלאומית ללמידה מקוונת, וחשפה את תכניות העבודה לדיגיטציה לאומית שיוביל המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית שבמשרד לשוויון חברתי בשנת 2019.

כמו כן, כל אחת מהמדינות המשתתפות בפורום D9 הציגה את המודל שלה למדינה דיגיטלית, תוך הדגשת הפרויקטים הדיגיטליים אותן היא מקדמת.
פורום D9 כולל את אסטוניה, אורוגוואי, קנדה, בריטניה, ניו זילנד, דרום קוריאה, פורטוגל, מקסיקו וישראל.

"השימוש בכלים דיגיטליים יכולים לסייע רבות בצמצום פערים חברתיים" אמרה השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל בנאומה והוסיפה, "אם תבחנו את הפרויקטים שעל קידומם אנו עומלים במשרד לשוויון חברתי, תראו כי החוט המקשר בין כולם הוא שימוש בדיגיטציה כמנוף לשינוי חברתי.
אין זה מקרי- הדבר נובע ישירות מהגדרת המטרה.

"המיזם "ישראל דיגיטלית" הפועל במשרד לשוויון חברתי, יציב את ישראל בשורה הראשונה של המדינות המתקדמות טכנולוגית".

שי-לי שפיגלמן, ראש מטה ישראל דיגיטלית: "המהפיכה הדיגיטלית כבר כאן והיא העוצמתית ביותר במאה השנים האחרונות. היא משפיעה על כל תחומי החיים, ומשנה את המוצרים הציבוריים עצמם.

"לצערינו כל החדשנות, היצירתיות ויזמות לא בהכרח מחלחלת למרחב הציבורי, ובטח לא מגיעה לכולם. בשביל זה הקימו את ישראל דיגיטלית.

"החזון שלנו הוא למנף את ההזדמנות הייחודית שהמהפיכה הדיגיטלית מביאה לנו ל-3 מטרות מרכזיות: צמצום פערים חברתיים, צמיחה כלכלית מואצת וממשל חכם וידידותי יותר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.