המיזם של כץ שיסייע למשפחות חרדיות (וידאו)

השר כץ דיבר במהלך דבריו על חלוקת כרטיסים לרכישת מזון הנטענים בשווי 500 שקלים מידי חודש לאלפי משפחות, בין היתר גם למשפחות חרדיות רבות . { "500 שקלים לכל אברך" }

שר הרווחה חיים כץ הציג במסגרת ציון יום המאבק בעוני בכנסת את התכניות והשירותים שהרחיב משרדו במטרה להוציא משפחות ממעגל הנזקקות. השר כץ דיבר על מיזם כרטיס המזון המגנטי שיסייע בין היתר גם לאלפי משפחות חרדיות ושהושק בשיתוף עם 'כולל חב"ד'


במסגרת ציון יום המאבק בעוני בכנסת, הציג שר הרווחה חיים כץ את התכניות והשירותים שהרחיב משרדו במטרה להוציא משפחות ממעגל הנזקקות.

השר כץ דיבר במהלך דבריו על חלוקת כרטיסים לרכישת מזון הנטענים בשווי 500 שקלים מידי חודש לאלפי משפחות, בין היתר גם למשפחות חרדיות רבות – מיזם שהושק יחד עם ארגון החסד הוותיק 'כולל חב"ד' בשבוע שעבר.
"השקנו פרויקט ניסיוני, במסגרתו אלפי משפחות יקבלו כרטיס אשראי שנטען בכל חודש בהיקף כספי של 60 מיליון שקלים", אמר השר כץ, "כשהמגמה שאותן משפחות לא יקבלו את חבילות המזון לחג ויצטרכו להצטלם שפופים. מקבל הכרטיס יבוא לסופר ואם לא ירצה לקחת אורז וירצה לקחת אטריות – אז ייקח אטריות.
"והוא יעשה עוד דבר: הוא יעמוד בתור וישלם, כמו כל אזרח. זה מעלה את הערך העצמי שהוא יודע שעומד בתור ולקח אטריות כי רצה לקחת, וכעת עומד בתור לשלם, כמוני וכמוכם".

לדברי השר כץ, מדובר ב"פיילוט שאם נצליח בו – הוא ילך ויתרחב ואני כבר רואה שהוא נוגע היום ב-37 יישובים בכל האוכלוסיות".

יצויין כי אלפי משפחות חרדיות שנמצאות באי ביטחון תזונתי חמור צפויות ליהנות מהמיזם החדש, שיפעל בין היתר בערים: קריית ספר, מודיעין עלית, ביתר עילית, רכסים, עמנואל, אלעד, צפת, ירושלים, נתיבות ואופקים.
המשפחות החרדיות יוכלו ליהנות בין היתר מקבלת ארבעים קילו של פירות וירקות מידי חודש בכשרות המהודרת של העדה החרדית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.