המיזרוחניקים אשמים / מנחם רהט

התקשורת הכללית, ועכשיו גם חלק מהחרדית, הפכו את הציבור הדתי לאומי לשק החבטות הלאומי / מנחם רהט

אין יהודי בישראל שלא התאבל מרה השבוע על מותה האכזרי, הבלתי צודק לחלוטין, של שירה בנקי ז"ל מירושלים, נערה חפה מפשע, שנפלה קרבן שווא לסכין הקצבים של פסיכופט עלוב נפש ושמו שליסל, המתחזה לחרדי. אכן, רק מתחזה, מפני שעל פי כל קריטריון אפשרי, שליסל אינו יכול להיות ואיננו חרדי, מפני שפעל בניגוד גמור להלכה (המתייחסת בכובד ראש לחיי אדם, עד כדי כך שסנהדרין שהרגה פעם בשבעים שנה נקראה קטלנית), ומפני ששום אישיות תורנית אינה עומדת מאחורי הטירוף שלו.

הרחוב הישראלי כולו, על כל סימטאותיו, זועזע מן הרצח והאלימות של שליסל. פרט לאותם שניזונים בלעדית מן התקשורת החרדית הממוסדת: היומונים המודיע, יתד, המבשר והפלס, אשר לא יכולים היו לדעת דבר וחצי דבר על הטירוף של שליסל ועל מותה המיותר של שירה. היומונים החרדים כולם, התעלמו לחלוטין מן האירוע. אף מילה. כאילו לא קיים בעולמנו מטורף בהמי ושמו שליסל. כאילו שירה בנקי עודה חיה וקיימת, מבחינתו של כל מי שניזון מהעיתונות החרדית. שום רצח, שום חשבון נפש, שום גינוי. יוק. לא קיים.

אין כאן ציחצוחי מלים קנטרניים. קשה להאמין אבל עובדה: יש בינינו יהודים, שעולם המושגים שלהם זהה לידע שהם קולטים מן העיתונות הזו, וממנה בלבד. השבוע שאלנו רב חשוב בשרון, לדעתו בענין הפשע המחריד שביצע 'החרדי שליסל'. הרב המכובד פקח זוג עיניים: "מי?". "הרוצח בירושלים", הסברנו. "לא שמעתי", השיב הרב בכנות. "לא קראתי דבר על כך בעיתון שלי". והוא לא התבדח.

זכות לא לדעת

זכותם של התקשורתנים החרדים לקבוע, שמבחינתם זכות הציבור היא דווקא הזכות שלא לדעת. זכותם גם לברוא במעשה או במחדל עולמות בדויים, דמיוניים, שאין בהם שליסלים ואין בהם רוצח המתחזה לחרדי. אבל כיצד יידעו הורים הניזונים רק מפיהם, שבכלל אורבת לפתחם סכנה של צמיחת נחשים ארסיים מסוגו של שליסל בתוך ביתם-הם, אם לא יפקחו עין סביבם? איך יידעו לקיים את מצוות לא תעמוד על דם רעך?

אחד האתרים החרדים, הנחשב לפופולרי במיוחד (מי לעזאזל גולש באתרים אלה, שכל רבני הקהילות החרדיות אסרו לחלוטין על גלישה בהם?), פתר את הבעיה באורח מקורי: הוא דיווח על האירוע הרצחני, אפילו תוך הסתייגות משליסל. שליסל אינו חרדי, טען האתר בעזות מצח שלא תאומן. הוא בסך הכל מיזרוחניק – פסק עורך האתר, המתהדר בתואר רבני. עכשיו הכל ברור לחלוטין: מיזרוחניק הרי מסוגל לפעמים, כידוע, לרצוח ילדה תמימה. חרדי – לעולם לא.

בגן העדן החרדי, כפי שהוא מוצג בתקשורת החרדית, לא קורה שילדים רכים מוטרדים ע"י עבריינים, ולא שמדריך רוחני באירגון חרדי מסויים שנשלח ברוב טיפשות להעניק טיפול פסיכולוגי לנערות בנות 12 פגע קשות בכבודן, ולא שרבנים מידרדרים למעשים מחרידים שלא ייעשו. ואם קורה שאצל הד"לים (הדתיים לאומיים בעגה החרדית הקנטרנית, שנועדה לתת משמעות נוספת, מתחכמת, לראשי התיבות הללו) עצרה המשטרה אחד ושמו עזרא שיינברג בחשד למעשים נוראים, הזדרז אחד האתרים להבהיר לקוראיו בכותרת בולטת, ש"מדובר ברב דתי לאומי". לא בבית ספרנו. בערוגותינו לא צומח עשב שוטה. רק אצלם. אצל המיזרוחניקים.

שק החבטות הלאומי

כך הפך הציבור הדתי-לאומי, לשק החבטות הלאומי של כולם. הציונות הדתית אשמה בכל, ומואשמת בכל – מימין ומשמאל, מן האגף החרדי ומן האגף החילוני. מצאו את שק האיגרוף הציבורי, של כולם, ומכל עבר. הציונות הדתית אשמה כמובן, ואיך לא, ובוודאי שכן, ועל אחת כמה וכמה, באחריות לפשע הנורא בכפר דומא, שבמהלכו נשרף למוות תינוק בן שנה וחצי. ההרשעה נכתבה מראש. ולך תוכיח שאין לך אחות. איך ניסח זאת רזי ברקאי בראיון עם יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט? – "היסטורית זה יוצא מהמחנה שלכם. עמי פופר ויונה אברושמי ויגאל עמיר. מה לעשות שהמחנה שלך מייצר את האנשים האלה? כל האנשים שהזכרתי הם עם כיפה על הראש". במלים אחרות: הם …מיזרוחניקים.

המיזרוחניקים אולי גם אשמים בשטף העבירות על המוסר החברתי שפקדו את המשטרה, ובהטרדות באוניברסיטאות של מרצים כלפי סטודנטיות, וגם בהטרדות של מפקדים בצה"ל, וכמובן באלימות במגרשי הכדורגל ובסכינאות במועדונים וברצח המתועב ב'ברנוער', וגם בתאונות הדרכים המתרגשות לעולם, ובגל החום הבלתי נסבל ובכל מה שרע ומר במדינה הזו.
גשמי ברכה

אפילו בפשע הגירוש מגוש קטיף, המכונה בלשון מכובסת היתנתקות, אשמים המיזרוחניקים! לא הצמד שרון את נתניהו (שתמך בפשע ב-99% מההצבעות בכנסת) אלא המיזרוחניקים. אפילו היומון האינטרנטי שעיסוקו בביקורת התיקשורת 'העין השביעית' – שאינו חשוד, מטבע הדברים, באהדת יתר לציונות הדתית – הבין את זה וחשף את השטות שהניח 'ישראל היום' בפני קוראיו, ולפיה המיזרוחניקים – ורק הם – הם-הם עברייני התנתקות. וכך כתב היומון האינטרנטי הנחשב במידת מה לעיתונם של העיתונאים, 'העין השביעית' (29.7.15):

"ב'ישראל היום', מתי טוכפלד [הלא הוא כתבנו המיוחד לענייני הכפשת הבית היהודי בפרט והציונות הדתית בכלל – מ"ר] גם לועג לבית-היהודי על כך שהמפד"ל, גילגולה הקודם של הבית היהודי, תמכה בתוכנית ההתנתקות", לשון 'העין השביעית'. הבנתם את זה, קוראי ישראל היום? – זה לא נתניהו ושרון. זה המיזרוחניקים. לא מאמינים, הנה עוד מה שמעיר 'העין השביעית', בחתירתו לאמת העובדתית: "טוכפלד אינו מזכיר שני פרטים חשובים בהקשר הזה: הראשון – שהמפד"ל פרשה מהממשלה בעקבות אולטימטום שהציבה לשרון סביב תוכנית ההתנתקות. השני – שנתניהו, שהעמיד גם הוא אותו אולטימטום, חזר בו לבסוף, ולמרות אמירות שונות שלו, דווקא כן הצביע בעד ההתנתקות".

ככה זה כשאדלסון באמצעות טוכפלד אמורים להציל את נתניהו מידי בוגדנותו. המיזרוחניקים אשמים. אפשר להפיל עליהם כל תיק. שהרי רק הם מקדמים יריקות בפרצוף כגשמי ברכה. אפילו במחנה החרדי הבינו זאת. הנה כך התנסח הסופר החרדי חד הראיה חיים ולדר, השבוע בטורו: "אתם, שמושיטים יד לשלום וצו לפיוס, ותורה ועבודה, וגשר של אחדות וכל הסיסמאות הללו. תתעוררו… את היד שלכם המושטת לשלום ולצו פיוס, הם מעדיפים להמיר בצו גיוס: אתכם ישלחו לקו הראשון לחזית, והם ישרתו כג'ובניקים בפרקליטות ובגלי צה"ל. הנה מוטי יוגב העז לבטא את כאבו, וכל הנחשים יצאו מחוריהם, גם נחשים בדימוס שהסבו כל כך הרבה נזק למדינה ולאזרחיה".

הבעיה היא שהמיזרוחניקים עדיין לא הבינו את מה שכבר הבינו אנשים חושבים במחנה החרדי. וכל עוד לא יבינו זאת, יוסיפו להתעלק עליהם ולעשותם בשר תותחים של ממש, כל אותם פעילי השמאל המצטמק, בתיגבור תיקשורת חרדית עויינת, שסוף סוף התאחדו כדי לזהות את האוייב האמיתי – המיזרוחניקים האלה.

הבהרה: הדברים נכתבים על דעת הכותב בלבד ואינם מייצגים את האתר או מי מעובדיו

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אכן כן. אתם אשמים כי אתם בחרתם להתחנף לחילוניים ולמעשה סיימתם לפסוח על שני הסעיפים ובחרתם לכם אורח חיים חילוני לכן תישאו אתם בתוצאה כי אתם חציתם את הגשר לחיק החילוניות החמימה.

  חיים |
  הגב
 2. הרחוב החרדי גם לא זועזע מעוד כמה וכמה רציחות ואונסים שקורים מדי יום בחברה הישראלית הנכבדה.
  תשאל חרדים מי זה בני סלע? סביר להניח שהם לא יידעו. תשאל חרדים במה הואשם הנשיא קצב? סביר להניח שהם לא יידעו. וזה לא הכי נורא שבעולם.
  אני מעדיף שילדי לא יידעו בכלל על מצעד הגאווה ומהותו, מאשר ייחשפו למאמריו המביכים של מר רהט הנכבד.

  שייקה |
  הגב
 3. אכן רהט מדבר מכאב גדול, בראותו את קהל המזרוחניקים הקוראים את כל מדורי הפלילים, מה שמשפיע עליהם לרעה, והוא רוצה שגם הילדים החרדים ייחשפו לכל הדברים האלה.
  מרגיז אותו לראות ילדים זכים וטהורים שלא קוראים בשקיקה את כל מדורי הפלילים. זה כואב לו. הוא עסוק בזה יומם ולילה, וכך גם ילדיו ונכדיו, ואילו החרדים מצליחים לשמור על ילדיהם בקדושה ובטהרה.
  "התמימות" הזו מרגיזה אותו!!!
  רהט גם רוצה שנערים החרדים לא יהיה תמימים ויידעו את עובדות החיים ויתרועעו עם בנות, כמו הנערים המזרוחניקים שהוא מכיר מקרוב. שמקבלים חינוך מיני מפורט באתרים המזורחניקים באינטרנט, ושהבנות החרדיות יידעו את עובדות החיים ויתרועעו עם בנים, כמו בנות השירות הלאומי שיוצאות "לעבודה" עם אמצעי מניעה וידע נרחב כראוי.
  למה שהחרדים והחרדיות יהיו שמורים כל כך? לא פייר! גם הם צריכים להיות מלוכלכים!!! לא מספיק שהם לא משרתים בצבא – הם עוד צריכים להנות מקדושה וטהרה??? "רק אני צריך להיות טמא ומלוכלך"???
  אכן שאלות קשות.

  חיימקה |
  הגב
  • חזק ביותר!
   נמאס כבר מהרהט הזה.
   מישו יודע כמה הוא משלם כדי שיכניסו את המאמרים שלו?

   יוסי |
   הגב
 4. מנחם רהט מכליל וכותב שטויות כהרגלו.
  העיתונות החרדית פועלת על פי הנחיית גדולי הדור שקבעו לא להזכיר מעשים פליליים. הסיבות הן הלכתיות וגם מוסריות. והטענות של העיתוני הקטן הזה, שכאילו "חייבים לפרסם כדי להפיק לקחים" דומות לטענה שחייבים לפרסם את מעשי האונס של בני סלע "כדי להפיק לקחים".
  שליסל הוא חולה נפש. ויש עוד חולי נפש בלבוש חרדי שרוצחים פה ושם. עצוב לנו מאד אבל לא הפרסום ביתד הוא שימנע את הרצח הבא.
  לגבי האשמת המזרוחניקים, שוב רהט משקר כהרגלו, וגם צבוע – הוא שתמיד מאשים את החרדים במאמריו, כולל גדולי הדור, בצורה קיצונית ומעוותת – הוא זה שיתלונן שאחד האתרים הזכיר שהרב שיינברגר הוא מזרוחניק?
  השמאל אכן משחיר את המזרוחניקים, בצדק או שלא, אבל לחרדים אין חלק בכך. רהט רואה מהרהורי ליבו, וכאמור – הוא מאלו ששמו להם למטרה להגביר את העוינות והשנאה בין המחנות. עיתונאי קטן ושחצן שמאשים את גדולי ישראל האוסרים את היתר המכירה ב"התנכרות וחוסר לב לחקלאים אומללים" – עלוב נפש כזה לא זכאי אפילו להתייחסות, וחבל שבכלל מכניסים את מאמריו כאן ומטנפים את האתר "החרדי".

  עיתונאי חרדי מיתד |
  הגב
 5. קצת שכל יש??
  ברור שהעיתונים החרדיים לא יכתבו דבר שקשור למצעד התועבה
  ב"ה שבין הקוראים שלהם יש אנשים בעיקר ילדים זכים טהורים ותמימים (שישארו כאלו) שלא יודעים מה זה בכלל המצעד הזה,
  למה צריך בגלל מטורף אחד להרוס את התמימות שלהם??

  רותי |
  הגב
 6. עדיין מותר לציבור הירא לחשוף את ילדיו למצעד הנתעב ואף לא לרוצח הרשע, הרי עדיין לא הגענו למצב שהתופעה רווחת, אף אילו היינו מגיעים מצב זה, הדרך לטיפול בחינוך הילדים לערכים אינה בחשיפה תקשורתית לתאבתנים ולרוצחים.
  אין עורך זוטר של אתר חדשות אינטרנטי חרדי ושאינו חרדי, אשר אינו חשוד במניעים של שנאה, כל עורך רואה בעיניו רק רייטינג.

  בגדול יש אמת בדברים, אבל |
  הגב
 7. כל התקשורת חיה בשקר גס, שהיא המושיע של הדור ובעצם הפרסום היא עוזרת למנוע הישנות מקרים שכאלה!
  כל הדיבור הזה ממגיע ממקום לא נקי בכלל.
  נכון, לפעמים פרסום עוזר למנוע עוולות. אבל הפרסומים על הרוצחים וכדו' לא רק שלא עוזרים למנוע עוולות אלא מוצאים מתוכנו את הרוצח הבא!
  לא שאני חושש שהתקשורת החרדית באמת עשתה פה צעד אמיץ מתוך כוונה תחילה, סתם התפלק להם שלא יכלו לפרסם.
  אבל מפה ועד לומר שהם עושים עוול!!!! זה מגוחך! בבקשה אל תזמינו את הרוצח הבא!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב