"המיטה זזה": רעידת אדמה הורגשה הבוקר בישראל

מוקד הרעידות, שהורגשו בעיקר בצפון ובמרכז, היה באזור טבריה. לא דווח על נפגעים או על נזק. "הרגשתי את רעידת האדמה, המיטה זזה, ממש פחד מוות", סיפרו תושבים

המכון הגיאופיסי לישראל אישר הבוקר כי שתי רעידות אדמה הורגשו מוקדם יותר הבוקר ברחבי הארץ. לא דווח על נפגעים או על נזק שנגרם.

לפי הודעת המכון, מוקד הרעש נמדד באזור טבריה. הרעש הראשון הורגש סמוך לשעה 05:00, ואילו השני ב-06:50 ממזרח לעיר. תושבים רבים בגליל העליון וברמת הגולן דיווחו כי באזור הורגשה רעידת משנה נוספת. מוקד הרעש היה עשרה קילומטרים מטבריה, 12 קילומטרים מצפת, 14 קילומטרים מחצות הגלילית ו-15 קילומטרים ממג'אר.

כבר בשעות הבוקר המוקדמות, תושבים רבים דיווחו על הרעש שפקד את האזור. חלקם הודו כי נבהלו מעט בעקבות התזוזות שחשו בקרקע, בעוד שאחרים סיפרו כי הבינו מיד שמדובר ברעידת אדמה קלה בלבד.

באזורים רבים בצפון, רעידת האדמה הורגשה היטב. "המיטה ממש זזה", סיפרה תושבת טבריה שממש קמה משנתה בשל הרעידה. לילי ברניב, תושבת הצפון אף היא, סיפרה כי "הרגשתי את רעידת האדמה, ממש פחד מוות".

מאיר ינקו מצפת סיפר כי התעורר מן הרעידה, וכי כל הרהיטים בביתו זזו.

שי אלט המתגורר בקיבוץ שער הגולן, חש אף הוא בעוצמת הרעש, שמוקדו נמדד בטבריה. "התעוררנו מהרעש של החלון והמיטה ממש רקדה", שחזר.

בחודש נובמבר האחרון הורגש במישור החוף רעש חזק, שמקורו ברעידת אדמה בעוצמה של 7.3 שהתרחשה בעיראק, מדרום-מזרח לעיר סולימאניה שבחבל כורדיסטן. יותר מ-140 בני אדם נהרגו באיראן כתוצאה מהרעש ו-860 נפצעו באיראן ובעיראק.

בינואר 2017 הורגשה רעידת אדמה נוספת ברחבי הארץ. המכון הגאופיסי בישראל הבהיר אז כי מוקד הרעש הוא ממזרח לאי כרתים שביוון.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.