המיינסטרים חזק מאי פעם / ירח טוקר

הציבור החרדי לא רק שאיננו עומד בפני התפרקות חלקית או משמעותית, הוא בתקופה הזוהרת ביותר מאז ומעולם.עולם התורה והישיבות גדול מאי פעם, ככל שהציבור גדל, גם השוליים גדלים. תופעות של חוזרים בשאלה תמיד היו ותמיד יהיו. תופעות של קיצונים שמפגינים תמיד היו ותמיד יהיו / ירח טוקר {דעה}

הציבור החרדי לא רק שאיננו עומד בפני התפרקות חלקית או משמעותית, הוא בתקופה הזוהרת ביותר מאז ומעולם.עולם התורה והישיבות גדול מאי פעם, ככל שהציבור גדל, גם השוליים גדלים. תופעות של חוזרים בשאלה תמיד היו ותמיד יהיו. תופעות של קיצונים שמפגינים תמיד היו ותמיד יהיו.

תחקיר שמבוסס כולו על הערכות/ שיחות עם כמה חוזרים בשאלה/ אינסרטים מטיפוסים כמו דב הלברטל וכו׳/ אינן משקפות כלל את המציאות כפי שהיא. רוב הציבור החרדי, המיינסטרים המרכזי, זה שיצא להפגנת המיליון כשגדולי התורה הורו לו, הוא הציבור החרדי והוא לא בפני התפרקות,להפך.

דווקא הסמארטפון הוא ההוכחה הגדולה ביותר להצלחת הרבנים . 80/ 90 אחוזים מהמגזר צורך מכשירים כשרים, זו הצלחה שאין באף מגזר בעולם. ובמקום להביט על 200 חרדים שנמצאים בטויטר, צריך להסתכל על מאות אלפים בבני ברק, קרית ספר, ביתר עלית, אלעד ואשדוד שסרים למרות הרבנים.

תמיד היו מחלוקות ותמיד יהיו. צריך להביט על מיינסטרים כדי לקבוע אם הוא מתפרק. לא על שוליים רחבות ככל שיהיו. המיינסטרים חזק מאי פעם וכן, אם בעבר יכולים היו אנשי תקשורת לפרסם ׳תחקירים׳ הזויים מבלי שהחרדים יגיבו, היום יש איפה ואיך להגיב ולומר את האמת כפי שהיא.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אתה מדבר על המיינסטרים, אבל תסתכל רגע במראה. רק על המשקפיים האופנתיים היו מסלקים אותך מרוב הישיבות החרדיות. אתה הולך עם זקן מינימלי מסודר ומדבר כמו ציוני. מתי בכלל פתחת דף גמרא לאחרונה?

    קורא |
    הגב
  2. עולם התורה גדול מאי פעם, ב"ה, אבל גם מספר החרדים המרושתים גדול מאי פעם. מספר החרדים (גם באחוזים) שייחשף לטכנולוגיה ולעולם שבחוץ ילך ויגדל. כרגע זו עובדה ברורה. תכירו בעובדה הזאת ותאזרו אומץ כדי לחנך את הדור הצעיר להתמודד מתוך גאון הרוח ואמונה בדרך, ולא רק להסתגר ולבנות חומות שבקלות מתחוררות.

    יענקיל |
    הגב