המילה האחרונה טרם נאמרה: פינדורס ישוב למקום הראשון בירושלים – פרוש מחכה לויז'ניץ – ובני ברק הולכת לבחירות – המירוץ לעירייה

הבחירות לרשויות המקומות: בתום עבודה מאומצת של חודשים – בתוך 48 שעות יפוג הזמן הפורמלי להגשת הרשימות.

בערים החרדיות הצעירות היה נדמה שתתחולל דרמה אמיתית, גם ביתר ומודיעין עילית – לא סיפקו לנו את ליטרת הבשר הכל כך נחוצה לעיתונאים: מה שהיה הוא שיהיה, רובינשטיין וגוטרמן ימשיכו לבלות קדנציה נוספת על כס ראש העיר.

במודיעין עילית גורסים יודעי דבר כי עדיין שום דבר לא סגור: ובשעה זו מתחולל קרב בין ולנשטין – נח אדלר לבין ראש העיר גוטרמן. יודעי דבר מספרים כי חבר המועצה בעבר נח אדלר קיבל מכתב תמיכה מרבה של העיר וזה העביר לחזון איש 5 את המכתב. הערכה ריאלית: בסוף כמו תמיד גוטרמן הוא זה שקובע.

ביתר

ביתר עילית: על פניו כמו במודיעין עילית נראה שאף אחד לא יוכל לעצור את ראש העיר מאיר רובינשטין בדרך לקדנציה שניה, יו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע הבוקר למאיר רובינשטיין ראש עיריית ביתר עילית כי תמיכתו בו לא נפגעה, וש"ס תתמוך בו בבחירות. "לא אגרור את ביתר למחלוקת בגלל אלעד".

אלעד

אלעד: לאחר אין ספור ספינים ושמות שעלו וירדו (כמו המלאכים בסולם יעקב) התמונה באלעד התבהרה: צוריאל קריספל יתמודד מול שרוליק פרוש, האחרון מקבל תמיכה מכלל החסידויות, פרט לויז'ניץ שלא אמרה את המילה האחרונה, בחסידות טרם התקבלה שם הכרעה לגבי זהות המעומד שיתמכו בו.

פרוש מקבל את תמיכת הציבור הדתי לאומי ותמיכת העדה התימנית המונה כמה מאות בתי אב מה שיביא לקרב מתוח עד הרגע האחרון בעיר השסועה. קריספל אגב, נכנס ערב יום כיפור לבית הכנסת חסידי באבוב באלעד ולחץ את ידם של המתפללים.

ירושלים של זהב

בירושלים כמו בערים החרדיות שום דבר לא סגור עד הרגע האחרון, עתה ניצבים על קו הגמר שני המעומדים בקרב ראש בראש, ניר ברקת מול  משה ליאון, שבתווך הכול מחכים למוצא פיו של אורי לופולייאנסקי  שטרם אמר את המילה האחרונה, כפי שכבר שדיווחנו, ערב יום הכיפורים עלו רבנים ורבני שכונות  לביתו של אורי לופוליאנסקי, הרבנים  מבקשים ממנו להתמודד לראשות העיר. מקורבי לופוליאנסקי אומרים כי ההחלטה תיפול מחר.

לגבי הרכב הרשימה בעיריית ירושלים מקורבי פינדרוס אומרים ל'קוקר' כי שום דבר לא סגור וכי יתכן ופינדרוס ישובץ במקום הראשון, לדבריהם בדגל מבינים כי הצבתו של שבתי מרקוביץ בראש הרשימה תביא לריצה של רשימת 'נצח' בעיר .

בני ברק תלך לבחירות

בני ברק: מסתמן כי בשעות האחרונות בני ברק הולכת  לבחירות:  ק"ד, נצח, טוב – ירוצו בנפרד, באגודת ישראל מאיימים על דגל התורה כי אם לא יאחדו את הרשימה של הפורשים הם לא יסכימו לחלוקה 50:50 וירוצו בנפרד.

לאור החלטת החרדים העובדים לפרוש מהליכוד  הוציאו במטה החרדי  בליכוד הודעה שבה הם קוראים להם לעבור לליכוד: "בשנים האחרונות הולכת וגדלה ההכרה הציבורית בכך שהמפלגות החרדיות כלל אינן מייצגות את הגוונים השונים בחברה החרדית וכי יש מקום וצורך במסגרות פוליטיות נוספות.

"אנו שמחים מאוד לראות קבוצה נוספת של חרדים עובדים, בהם משה מורגנשטרן, יהודה גליקמן ובני גרנות שהחליטה סופית לפרוש מדגל התורה – ומזמינים גם אותם להצטרף אלינו, בתנועת הליכוד הדמוקרטית".

במקביל, ישנה מתיחות לגבי סוגיית הסגן הבכיר, כאשר בסביבת רובינשטיין לא אהבו את הצנחתו של מנחם שפירא לתפקיד סגן ראש העיר ומבהירים כי רובינשטיין הוא הנציג הבכיר מעם גדולי ישראל.

צילום: שמואל דרי

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.