המיליארדרים משיבים אש: "צונאמי אנטישמי בדרך" (וידאו)

על רקע איום החרם המתגבר כנגד ישראל מתכנסים בלאס וגאס שבארצות הברית כ-50 ארגונים יהודים ופרו-ישראלים  במטרה למצוא מענה לאיום החרם הבינלאומי על ישראל.

הראיון באדיבות רשת

בריאיון מיוחד לחדשות 2 אומרים מארגני הכנס, המיליארדרים שלדון אדלסון וחיים סבן כי בכוונתם לפעול בעוצמה מול כל גורם שיקרא תיגר על הלגיטימיות של ישראל. "ה-BDS וארגונים אנטי-ישראלים ואנטישמיים הדומים לו, עושים רעש רב בקמפוסים בארצות הברית, מלבד זאת הם מייצרים כותרות בנושאים חשובים נוספים כמו בתעשייה וכדומה", אומר אדלסון. "החזון שלי לכנס הזה מבוסס על הרעיון שעלינו לפעול לראשונה במשותף נגד הניסיון לעשות דה-לגיטימציה לישראל. זה אתגר לגרום לקבוצות יהודיות שונות לעבוד יחד".

 

בשבוע האחרון החרם עלה מדרגה לאחר שמנכ"ל חברת אורנג' העולמית הצהיר כי אם הדבר היה תלוי בו – היה מפסיק את עסקי החברה בישראל. סבן, מבעלי פרטנר – נשאל האם הוא מאמין להתנצלויות שנשמעו מאז, . "זה שקר בוטה", אמר איש העסקים הישראלי. "זו הסיבה שנשקול את כל האפשרויות העומדות בפנינו, דבר אחד בטוח: זה לא נגמר".

 

"כל חברה שתחליט להחרים עסקים עם ישראל תבחן את המקרה הזה וכשאנחנו נסיים, הם יחשבו פעמיים אם הם רוצים לקרוא תיגר על ישראל או לא. סמכי עליי, זו רק ההתחלה", אומר סבן בביטחון, ומשגר בכך מסר לעסקים בינלאומיים נוספים, בכדי למנוע מהם לפעול בדרך דומה בעתיד.

 

יש לציין כי שני הטיקונים נמצאים בצד השני של המפה הפוליטית בארצות הברית,   אדלסון מזוהה היטב עם המפלגה הרפובליקנית ובתמיכה בראש הממשלה נתניהו, ואילו סבן ידוע בתמיכתו ארוכת השנים במפלגה הדמוקרטית.

 

"למרות שאני בטוח שנצביע אחרת בבחירות לנשיאות ארה"ב בשנת 2016, כשזה מגיע לישראל – אנחנו לחלוטין על אותו גל. המטרה שלנו היא לשמור על האינטרסים של ישראל בארה"ב", אומר סבן ומבהיר: "בנושא הזה אין בינינו חילוקי דעות".

 

"הוא דמוקרט ואני רפובליקני, לישראל יש מעט מאוד קשר לזה", מחזק אדלסון את דבריו של שותפו לקיום כנס החירום בלאס וגאס. "אנחנו יכולים להשתמש בהשפעה שלנו, במידה ויש לנו כזו, עם כל אחד שאנחנו מכירים בממשל או בקונגרס האמריקני לטובת חיזוק היחסים עם מדינת ישראל".

"אני לא רוצה להיכנס למדיניות של ישראל, דבר אחד בטוח: אנחנו עומדים בפני צונאמי אנטישמי", אומר סבן. "ייתכן שבישראל לא מודעים לכך, אבל על פי מחקר, רק 10% מהאמריקנים הם אנטישמיים. למען הדיוק, מדובר ב-33 מיליון בני אדם. זו חובתנו להראות מהי ישראל האמיתית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.